Anotace festival Miluj svůj život

Naše vztahy v lásce s automatickou kresbou

To, co lidé podvědomě hledají ve vztahu, je to co jim nejvíce chybí.

Žádáme od druhých naplnění svých potřeb, harmonii a soulad. Ale nikdo druhý nás nedokáže nasytit, dokud nepochopíme, že je to jen o nás, o tom jak mi sami přijímáme sami sebe, nakolik jsme sami sebou v sobě. Nehledat viníky a příčiny naší nespokojenosti ve svém okolí, u partnerů, rodičů. Konečně si připustit, že my jsme tou příčinou, že u nás je ten „problém“a mohli přestat svoje potřeby naplňovat závislostí na druhých a tím, že se zahlcujeme věcmi, zážitky.

Na workshopu se naučíte kresbou zachytit energii, kterou vyzařujete sami za sebe a jakou ve vztahu s druhým člověkem, to jak se vzájemně ovlivňujeme. Nejen, co vidíme očima, ale jaké je to pod tím, jaké je to ve skutečnosti. Nemusíme se věnovat jen partnerům, ale můžeme se podívat i na vztahy s kolegy na pracovišti, ostatní členy naší rodiny, rodiče, děti. V každém vztahu jsou nejméně dva lidé a každý vnáší do vztahu svoje představy, očekávání a nastavení. Takže nemůžeme nic svádět na druhé, jedna polovina problémů je naše.

Děje se nám, co si přejeme. Že jste to takhle nechcete? Opravdu? A jak si vážíte skutečně sami sebe, jak naplňujete svoje vlastní potřeby, nebo to jsou potřeby druhých.

Naše okolí se k nám chová stejně, jako se chováme my sami k sobě. Až se naučíme mít rádi sami sebe a být pro sebe tím nejdůležitějším člověkem, budeme stejně důležití i pro druhé. Jakmile dovolíme sobě i druhým lidem být tím, kdo skutečně jsme, nebudeme trvat na našich představách, jací bychom mi a oni měli být, a dovolíme sami sobě naplňovat s láskou svoje skutečné potřeby, stanou se i naše vztahy s druhými lidmi harmonickými.

Když přestaneme očekávat, nebudeme zklamaní, když přestaneme jen brát, bude najednou i dostávat. Když naplníme sami sebe, budeme moci dávat, aniž bychom ztráceli sami sebe.

Pomocí kresby se podíváme, jak jsme na tom ve vztahu s druhými lidmi a sami k sobě a co pro sebe můžeme udělat, abychom se naučili mít se rádi takoví, jací skutečně jsme. A co pro sebe potřebujeme, abychom se mohli plně přijímat.

A pokud objevíme nějakou disharmonii nebo problém, pomocí čistících a harmonizačních obrázků s podporou afirmací vyčistíme, co nám bude dovoleno. Aby se uzdravily naše vztahy nejen s druhými lidmi, ale hlavně náš vztah k sobě samému a tím se zlepšil náš život.

Na workshop si sebou přineste tužku, pastelky, dostatek papíru, podložku a touhu otevřít své srdce