Anotace festival Miluj svůj život

Láska a početí aneb,

může dojít k početí bez partnerské lásky  -  vhodné partnerské touhy?

Partnerský vztah může a mívá mnoho podob. Od touhy jednoho partnera po druhém, přes obětování se jednoho partnera druhému, až po jakési přivyknutí jednoho na druhého.  Jak však ukázala zkušenost s partnerskými testy a dokazuje i asistovaná reprodukce bez lásky, jakéhosi stupně partnerské touhy, početí a donošení potomka není možné.

Před, dnes již skoro dvaceti lety, kdy jsem měl již jisté zkušenosti s partnerským testem, jsem testoval pár jež byl krátce spolu a zdálo se, jak jsou do sebe zamilovaní. Můj verdikt však zněl: „láska vypadá jinak“ Bylo by dlouhé vysvětlování proč jejich láska se jim, zdála být tak báječná a proč ve skutečnosti šlo o vztah rozumový.

Tento pár, řekněme Jana a Jan zatoužili mít děťátko a podstoupili po nějakém čase, asistovanou reprodukci. Jak jsem předpokládal, bez sebemenšího úspěchu.

Po uplynutí potřebné doby to zkusili znova tentokrát náročnější metodou. Na Janu tentokrát hormony velice silně působily a těžce to snášela. Podařilo se odebrat vajíčka oplodnit je a vnést do dělohy. První týden vypadal slibně.

Požádal jsem Janu a Jana znovu o test. U Jana byl stejný,a u Jany, se touha Jany po Janovy zvedla, ale nebyla s ním plně spokojená.

Zárodek, v těle Jany, nevydržel ani čtrnáct dní.

Mezi druhým a třetím pokusem Jana začala Vážně marodit a to z mnoha zdravotních důvodů. Od problémů se štítnou žlázou, mnoho ošklivých vředů, problémů s děložním čípkem až po jakýsi mozkový nádor. Zda toto celé bylo ovlivněno jen druhým anebo i třetím zákrokem AR by se dohledalo v záznamech.

Mezi tím jsem udělal mnoho testů partnerských dvojic a to nejen s problémy počít, ale i s partnery zdravých miminek. Zajímavé na tom je, že pokut se ke mne dostal test obou z partnerů, tak i přes oponenturu s ultrazvukem jsem se nikdy ( 100% úspěch) nespletl v určení pohlaví.

Janě umřel otec. Opět jsem po nějakém čase po této události požádal tento pár o test. Vztah Jany k mužům a tedy i k Janovi se změnil. Janův vztah k Janě se však nijak nezměnil

Podstoupili, čtvrtý pokus AR. Tentokrát u Jany vše v pořádku. Hormony snášela dobře. Zákrok bez problémů. Zárodek přenesen a i se uhnízdil. Když se však ze zárodku začal vyvíjet plod tělo Jany se jej jako nezdravého plodu, ve dvou měsících, zbavilo.

To už jsem měl tolik zkušeností s testy, že mne to nikterak nepřekvapilo.

Mezitím umřel otec i Janovi a změnil se vztah jeho matky k němu, ale hlavně se změnil vztah Jana k matce – ženám obecně, především však k Janě jako partnerce. To vše ukázaly ona testy,včetně pohlaví miminka jež má šanci se narodit

Najednou byli všichni překvapeni. Jana spontánně otěhotněla a problém nastal s tím, jak byla  léčena asistovanou reprodukcí, hlavně na děložním čípku.

Aby nebyla hlavně ohrožena na životě ona, jako matka, byl zvolen kompromis odebrání miminka z dělohy v době dostatečné samostatnosti.

Z dnešního pohledu kdy je spontánně počaté miminko, určeného pohlaví, přes problémy vyvolané předešlou léčbou, v pořádku, včetně matky, jež se přes mateřské povinnosti zdravotně cítí, jako už dlouho ne. AR více ublížila, než pomohla.

 Jak ukazuje moje zkušenost, pokut není v partnerském páru takový vztah, jemuž zpětnou vazbou hormony nepomohou nalézt, a to mohou částečně jen z partnerčiny strany, dostatečnou touhu po partnerovi, nahrazuje AR jen sex. Přesněji. Sestup vajíčka do dělohy. Lásku -partnerskou touhu, nenahradí. Změnu partnerského vztahu lze podle potřeby testu upravit rodinnými konstelacemi.

Na základě nejen této zkušenosti:

Nabízím řešení neplodnosti a to i párům, jež neúspěšně podstoupily asistovanou reprodukci.

Jsem ochoten poskytnout i záruku početí daného páru nevyžadováním jakékoliv odměny za své služby pokut nedojde k početí, má li daná partnerka vaječníky a průchodný alespoň jeden z vejcovodů.

V případě, neprůchodnosti vaječníků, stejně je zaručen úspěšný první pokus u asistované reprodukce.

 Podmínkou je partnerským párem na konsultacích vypracovávat podle potřeby, jednoduchý psychologický test a účast na doporučených partnerských, případně rodinných terapiích, kdy si klienti mohou sami vybrat terapeuta dané terapie a tuto terapii si sami zaplatí.

Má činnost tedy spočívá v tom, doporučit terapie a jejich vyhodnocování a další doporučení, dokut se partnerský vztah neupraví tak, aby byl počat potomek. Případně počat potomek určitého pohlaví

Milan Fikar

www.amorevolui.cz