Anotace festival Miluj svůj život

Velkým problémem naší moderní společnosti je stále rostoucí výskyt civilizačních nemocí, mezi které patří i rakovina.

Snad každý, kdo se zajímá o své zdraví, již slyšel v této souvislosti jméno Dr. Johanny Budwig (1908-2003). Tato světoznámá německá vědkyně se věnovala celý svůj život výzkumu vzniku a léčení rakoviny a vlivu lněného oleje na zdravotní stav lidského těla. Od 60 let minulého století až do doby těsně před svou smrtí velice úspěšně léčila pacienty, kteří se k ní sjížděli z celého světa. Mnoho jejích kolegů vědců i lékařů zastávalo stejný názor jako ona: na náš zdravotní stav má ohromný vliv, jaké tuky jsou obsaženy v tom, co jíme.

Jestliže jsou to za studena lisované, tepelně ani jinak nezpracované kvalitní rostlinné oleje, které obsahují správnou kombinaci Omega 3 a Omega 6 nenasycených mastných kyselin, pak se naše tělo dokáže vyrovnat s mnohými negativními vlivy. Nejvhodnějším olejem je za studena lisovaný lněný olej a nejvhodnější bílkovinou je netučný tvaroh. Jestliže ale jíme průmyslově zpracované potraviny plné tepelně a/nebo chemicky zpracovaných tuků (margariny) nebo si tyto „špatné“ tuky vyrábíme doma na pánvi při vaření, naše zdraví se pomalu ale jistě horší. Vznikají tzv. civilizační nemoci, mezi které patří únava, dušnost, alergie, astma, zažívací problémy, deprese, bolesti kloubů, artróza a revmatická onemocnění, kardiovaskulární problémy, cukrovka a nakonec rakovina.

Olejovo-bílkovinová strava paní Dr. Budwig není pouze krém, vytvořený mixováním lněného oleje, netučného tvarohu, trošky mléka, popř. medu, ale je to jednoduchý systém stravování, který popisuje, co celý den jíst. Ale nejen to. Důležité je, co si oblékáme, zda se obklopujeme věcmi z přírodních materiálů, zda chodíme každý den na dostatečně dlouhou dobu ven, ale i to, s jakými lidmi se stýkáme, jak myslíme, zda jsme nebo nejsme ve dlouhodobém stresu. Záleží tedy nejen na materiálních věcech jako je strava, oblečení, ložní prádlo, nábytek, ale velkou měrou i na naší duši, na naší psychice.

Ze své praxe vím, že jestliže člověk přesně dodržuje všechny pokyny paní Dr. Budwig, jeho zdravotní stav se velice rychle lepší. Zažila jsem to sama na vlastní kůži a jsem opravdu ráda, že mi totéž potvrzují i moji klienti. U jednoho z nich např. jeho ošetřující lékař během krátké doby dodržování této stravy (cca 6 týdnů) konstatoval takové zlepšení zdravotního stavu, že upustil od operace, chemoterapie i ozařování. Pacient dochází na kontroly a dále dodržuje olejovo-bílkovinovou stravu. Samozřejmě se velice zlepšil i jeho psychický stav.

Budu vám také k dispozici po celý den ve výstavním prostoru, kde vám budu poskytovat své poradenské služby a také si přímo na festivalu Miluj svůj život můžete zakoupit  knihy, které jsem během svého studia u jediného žáka paní Dr. Budwig, přeložila do českého jazyka.

 

Mgr. Helena Cmurová 

Na mé přednášce na festivalu Miluj svůj život  se konkrétně dozvíte, proč je tak důležitý kvalitní lněný olej a netučný tvaroh, jak a proč tato strava působí a také jak si vyrobit nejdůležitější složky této stravy, tedy olejovo-lněný krém, linomel a oleolux.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.