Anotace festival Miluj svůj život

Přednáška s ochutnávkou

Raw strava dnes už není nijak novým pojmem. V současné době bývá považována za jeden z nejléčivějších výživových směrů. Působí doslova detoxikačně. Přesto se však najdou takoví, kteří tvrdí, že živou stravu vyzkoušeli a zjistili, že pro ně není vhodná. Cítili se unaveni, honily je různé chutě, byla jim zima... A když přidali vařené jídlo, vše se zase spravilo (nebo aspoň do míry pro ně snesitelné, do míry na jakou byli zvyklí).

Jak je to možné? Jsme opravdu jeden od druhého tolik odlišní?

Ano i ne. V něčem se sobě hodně podobáme, v některých oblastech jsou ale velké odlišnosti.

Jak se v tom vyznat?

Podívejme se kolem sebe. Jedni jsou rychlí s báječným postřehem, jiní pomalejší, zato více vytrvalí. Jeden přibírá více v oblasti pasu, u jiného jsou to spíš boky, hýždě… Každý trpíme jinými chorobami, někdo má myšlení více logické, druhý si naopak snáze pamatuje. Jeden je extrovert, druhý introvert, jeden flegmatik, druhý cholerik… Tak bychom mohli pokračovat libovolně dlouho. Stejně se liší i strava, která dělá různým lidem dobře. Přestože ta strava může mít mnohé společné rysy, v detailech se může hodně odlišovat.

Jak rozklíčovat, co mám jíst právě já?

Jak na to, aby mi to zdravé chutnalo?

Jaké jsou ukazatele toho, že jím, co je pro mne vhodné, že mi mé jídlo dělá dobře?

Jak poznat, že mi něco chybí a co to může být?

Je důležitý jen obsah stravy, nebo i rozložení během dne, týdne…, roku?

Co je ještě důležité, abychom byli zdraví?

Přijďte se dovědět víc, ale také ochutnat. Může vlastně chutnat, co je zdravé?

Převážně živou stravou se živím již od roku 2005, kdy přišel na svět můj druhorozený syn. Živá strava nám oběma velice prospěla a stejně tak i dceři, které byly v té době tři roky. Děti se zbavily zejména ekzému a zažívacích potíží a já i bolestí hlavy a všemožných alergických projevů (přestože se alergie netýkaly přímo jídla). Přínosů však bylo víc včetně těch, které se zahrnují psychiku. Postupně začínali mých rad využívat i jiní, až jsem po pár impulsech z okolí sepsala knihu o výživě a živé stravě se spoustou receptů. Kniha pod názvem Nevšední gurmán poprvé vyšla v červnu 2013, dnes je k dostání její 4. vydání (knihu bude možné zakoupit po přednášce). Poradenstvím v oblasti zdraví, výživy a živé stravy se více zabývám přibližně od roku 2010, i když prvně jsme s kamarádkou na toto téma přednášely už v r. 2008.

K principům živé stravy báječně ladí i zdravý pohyb. Vždy mě velice přitahovala jóga, ale také cvičení na balónech, pilátes… V roce 2012 jsem se stala instruktorkou směrů Body and Mind a od října 2013 začala působit jako instruktorka power jógy. Po kurzu těhotenské jógy podle Andrey Smékalové jsem začala lektorovat i těhotenskou jógu a v poslední době mně nesmírně oslovil také Rolfing. Po kurzech u Zdenky Šímové od jara 2017 jej ráda začleňuji do jógového cvičení pro sebe i s klienty a společně si užíváme jeho přínosů pro správné držení těla i celkové zdraví.

Více na www.zdravivnas.cz