Anotace festival Miluj svůj život

Páteř je hlavním nosníkem našeho skeletu těla. Existuje mnoho faktorů - příčin, které způsobují nemoci pohybového aparátu. Největší podíl na nich mají záněty. I na páteři se běžně tvoří záněty.  Z nich pochází mnoho pohybových nemocí, na které se lidé stěžují nejvíce. Ty jsou původci prvotních problémů s páteří.Pokud nepodchytíme tyto záněty na počátku, mohou se živelně zvětšovat, nevíme co všechno mohou způsobit, kde nemoc může skončit. Záněty nejen sníží nebo zastaví funkčnost pohybového aparátu, ale vytvářejí v něm chorobné změny. Z toho mohou nastat problémy, jako např. bolesti, mravenčení, svědění, pálení, chlad, lámání, otok, tuhnutí, křeče, hexenšus, opotřebení skloubení obratlů, deformace obratlů, plotének, zkřivení páteře, necitlivost místa, omezení pohybu, až ochrnutí. Problémy mohou být u každého jedince individuální. U někoho může být jen pár ze zmíněných symptomů, u někoho mohou propuknout i všechny, a to v různé intenzitě. Ve zdravotnických zařízeních záněty nepovažují za základ nemoci, jen za doprovodný (druhotný) symptom, což je hlavní chyba. Ve většině případů léčí jinou příčinu než zánět. Takové léčení pak není úspěšné. Výsledkem čehož je vysoká nemocnost na pohybové nemoci. Pokud se zánět nepovažuje za základ nemoci, nikdo se o něj nezajímá. Tato ložiska, která jsou na páteři fyzický přítomná, současné diagnostické přístroje nevykazují: RTG, CT, MRG, ultrazvuk a i., nejsou zakresleny v žádných medicínských atlasech nebo knihách a nedalo se o nich nikde dočíst. Tak lékařem uniká chorobný nález, čímž tápou při vyšetření a léčení těchto nemocí. Římský lékař Aulus Cornelius Celsus v 1. století našeho letopočtu popsal 5 příznaků zánětu (bolest, zarudnutí, teplota, zduření, snížení funkčnosti). Je 21. století, věda jde dopředu a za 20 století nikdo v této oblasti nepřinesl nic nového. Nikdo dosud nepřekvalifikoval a nerozšířil znalosti o zánětech v tom, že mohou být i ložiska nemoci.

 

praktické ukázky vyšetření a masírování páteře a končetin

praktické ukázky napravováním páteře

praktivké ukázky a procvičování speciálních páteřních cviků

diskuse

Štefan Zakuťanský - objaviteľ samoliečebného pudu, autor samoliečebnej metódy, objaviteľ zabudnutej československej tradičnej medicíny, autor knihy „Samoliečbný pud - samoliečba zápalových ochorení(dýchacích, interných pohybových, alergických) "

Vrcholom jeho 30 ročnej liečiteľskej a bádateľskej práce bolo objavenie existencie Samoliečebného pudu. Tak ako I.P.Pavlov pracoval na reflexoch, objavil podmienené a nepodmienené reflexy u živočíchov, ktorý za to získal Nobelovú cenu, tak jemu sa podarilo prísť na nový - doteraz pre svet neznámy pud.

 Více na www.samoliecba.com