About Lexicon

A feature rich and highly configurable, professional Joomla theme.

Nadcházející události

04 čec 2020 - 05 čec 2020
58. Festival Miluj svůj život PLZEŇ
12 zář 2020 - 13 zář 2020
Prodejní výstava Miluj svůj život

CO MÁTE PRÁVĚ TEĎ NA SOBĚ?

Tričko, kalhoty, ponožky, boty, nějaké spodní prádlo…

Vzpomenete si na to, jak jste je kupovali, jak vypadal obchod a lidé, kteří v něm pracovali?

Zkuste se ponořit trochu hlouběji. Co se s oblečením dělo, než jste ho poprvé vzali do ruky? V kolika obalech bylo zabaleno? Jak se vůbec do obchodu dostalo? A kdo ho zabalil a poslal na dalekou cestu? Představte si ruce, které ho šily a jiné, které nabarvily a utkaly látku. A ještě hlouběji, až k zemědělci a k semínku bavlny, klíčícím v půdě. Tolik práce. Tolik sil. Tolik energie.

A teď si vzpomeňte, kolik jste v obchodě zaplatili. Hodně, nebo tak málo, že byste snad kupovat nové kusy vyšlo levněji, než prát?

Dlouhá léta jsme se radovali, že si můžeme koupit stále víc a víc hezkého a moderního oblečení. Levný polyester od 60. let postupně nahradil vlnu, kožešiny i hedvábí a zjednodušil údržbu. Asijské šičky pracují za tak nízké mzdy, že vůbec nemusíme přemýšlet nad cenou. Obchody jsou všude, vždy plné a barevné a předhánějí se ve výhodnějších nabídkách. Triko za 70 korun? Nekup to! Jenže všechno něco stojí. A po desetiletích rozmachu začínají přicházet první účty. Oděvní a textilní průmysl se staly největšími znečišťovateli planety. Každý den se vyhodí tuny prakticky nového oblečení, nehledě na to, že i pro samotné výrobce je praktičtější neprodané kusy spálit, než se snažit o jejich využití. Tlak na cenu vede k ignorování nákladných bezpečnostních opatření, odpady z barvení a zpracování jsou vypouštěny do řek. Poptávka po levných přírodních vláknech vede k devastaci životního prostředí. Afrika je zaplavena secondhandovými hadrami, které pohřbívají místní výrobce. Všechno je však daleko a neviditelné.

Dokud to nezazvoní přímo u našich dveří. Dokud se nám chemikálie z oblečení nezadřou pod kůži a nezpůsobí nemoc. Dokud mikroplasty volněné praním nezakalí pitnou vodu. Dokud se nám v nevhodných botách nezdeformují chodidla. Dokud nepřicházíme o práci, protože domácí výroba není schopna konkurovat. A i to všechno jsme schopni a občas i nuceni odpustit.

Přejeme si však, abysme to už nikdy nemuseli dělat. Usilujeme o SOULAD mezi tělem a duší, přírodou a městem, udržitelností a módou. Přijďte si prohlédnout kompletní sortiment pro každodenní život v souladu s planetou i vlastními potřebami.

Jaké jsou největší základy zdraví, co jsou vůbec civilizační nemoci a jejich příčiny? Ušetřete za návštěvy specialistů a žijte denně v souladu se svým tělem, myslí i duší a přirozenými principy.

Jaké je nejbližší životní prostředí člověka a jak přirozeně dýchat, sedět, stát, chodit či běhat i v nepřirozeném prostředí? Pokrytí těla má nejzásadnější vliv na jeho zdraví. Většinu problémů s chodidly, kůží, tělem a pohybem máme z nevhodných bot a oblečení. Zvládněte základy souladu módy a těla během interaktivního semináře v pohybu s dárkem pro každého.

Petr Mühlhans, Tomáš Vejrážka

www.soulad.cz

Autoři článku budou na toto téma přednášet na výstavě Ezotera v Praze v sobotu 25.5.2019 v Tělocvičně od 16.00 hod. Po celou dobu konání akce se vám budou rádi věnovat ve výstavním prostoru

Tento článek může být šířen pouze v nezměněné podobě, včetně jména lektora a této poznámky.

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA

 

Právě přítomno: 30 hostů a žádný člen