About Lexicon

A feature rich and highly configurable, professional Joomla theme.

Nadcházející události

04 čec 2020 - 05 čec 2020
58. Festival Miluj svůj život PLZEŇ
12 zář 2020 - 13 zář 2020
Prodejní výstava Miluj svůj život

Láskyplné doteky lidských dlaní jsou bezesporu jedním z nejkrásnějších zážitků nejen pro miminka. Hlazení a mazlení má rád snad každý tvor na planetě. Požadavky na výkon, které klade moderní uspěchaná doba a možná i strach z odmítnutí, jsou zabijákem pro blízkost a sdílení. Lidé se vzdalují sami sobě i navzájem.

V této situaci nabídnout tantrickou masáž vzbudí nejméně úsměv, spíše však tajuplné pomrkávání a stydlivé pohledy. Strach z doteků cizí osoby, obava ze ztrapnění se, když se „mi to bude líbit až moc“ i jiné důvody, hrají velkou roli při rozhodování se pro druh masáže.

Běžná klasická olejová masáž je pro mnohé již na hranici únosnosti. Raději se volí medové, čokoládové, zlaté, lávové a jiné masáže, které dovolí říci, líbilo se mi, ale není to „nebezpečné“. Kolik je lidí, tolik je přístupů a požadavků na masáž. Někdo raději tvrdší a hlubší doteky, které rozdrnkají svaly, nervy, aktivizují tělo i mysl. Někdo je více na hlazení. Někdo si rád odpočine a někdo se nechá opravdu hýčkat. „Proti gustu, žádný dišputát.“ říkávala babička.

Při masáži stejně jako při jiných potěšeních těla, je potřeba se uvolnit. Uvolnění však způsobí i změnu vnímání. Je dobře, když se člověk naladí, je dobře, že vyjádří své pocity a je dobře, když se o „tom“ mluví. Každé potlačování pocitů, a to nejen při masážích, způsobuje vnitřní zranění. Je zřejmé, že každý, kdo poskytuje masáž, je sám léčen, harmonizován a poskytování masáže mu umožní zažít soustředění se na lidský dotek, naladit se na strukturu, barvu, teplotu té druhé kůže, elektrický odpor, vlhkost a rytmus.

Co lze očekávat od tantry resp. tantrické masáže?

Zážitek, z kterého mrazí po zádech a zároveň vás polévá horko. Jemné hladivé strukturované doteky. Smyslový zážitek, který je pro ty, kteří vědí, co jim dělá dobře, nebo na to chtějí přijít. Pro ty, co si myslí, že jejich tělo je jen věšák na šaty a sex je pouze rozmnožovací mechanismus a záludnost přírody, ti ať si raději rozmyslí návštěvu. Ti však, co vědí, jak sladká je hořká čokoláda s chilli papričkami, jak pěkný pocit skýtá kostka ledu na rozpálených zádech, nebo jak příjemné je se projít bosýma nohama ranní rosou v trávě, těm mohu masáž tantrickou metodou jen doporučit.

Tam, kde opravdu vědí, co dělají, vám poskytnou masáž, která je nadstavbou běžných masáží. Pomocí pohybu energií ve vašem těle transformují sexuální pud do životního zápalu. Sex je pud přežití. Pohyb vpřed. Jak „fungujete“, když jste zaláskovaní? Svět je nádherný, všechno je růžové, nechce se vám spát, jste plni energie. A pak v proudu všedních dní a strachů vaše energie nepovzbuzována krásou vadne a upadá. Pokud chcete mít energii pro sebe, pro své blízké, radovat se ze života, je potřeba však život vzít doslova do svých rukou. Tantrická masáž vám může být prvním popudem k prožívání krásy, harmonie, přeměny a vybuzení energií. Můžete být po ní otevřenější, praktičtější, sdílnější a hlavně sebevědomí. Vědomí si hranic svého těla i těl a myslí, těch druhých. Anebo se tantru můžete na kurzu i naučit poskytovat. Tím se váš život jistě změní v příjemnější.

Přeji vám další měsíce naplněné láskou k sobě i druhým okolo vás.

Mgr. Vlasta Peková-Patricia

www.tantramassage.cz, www.tantrapatricia.cz, www.tantralife.cz

Autorka článku bude na toto téma přednášet na výstavě Ezotera Praha v neděli 16.9.2018 v Tělocvičně od 13.00 hod. Také bude mít dva vstupy v programu festivalu Miluj svůj život v Praze 27.-29.10.2018 (viz program na str. 6 a 7)

Tento článek může být šířen pouze v nezměněné podobě, včetně jména lektora a této poznámky.

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA

 

Právě přítomno: 130 hostů a žádný člen