About Lexicon

A feature rich and highly configurable, professional Joomla theme.

Nadcházející události

04 čec 2020 - 05 čec 2020
58. Festival Miluj svůj život PLZEŇ
12 zář 2020 - 13 zář 2020
Prodejní výstava Miluj svůj život

Každý energetický systém je tvořen protikladnými energiemi, které spolu tvoří jednotu. Nejznámějšími protiklady jsou Strach a Láska. Podle vesmírných zákonů jsme každý zodpovědný sám za sebe, jsme svobodní a jsme si rovni. Naším nejdůležitějším úkolem je naučit se mít se rádi. To v podstatě znamená, že se máme naučit používat všechny své energie s láskou k sobě. Platí to samozřejmě i o strachu.

V první řadě je nutno zdůraznit, že strachu samotného se nelze zbavit, neboť by byla narušena přirozená rovnováha. Je ale možné ho poznat a naučit se s ním pracovat jako s nástrojem, který je pro neznalého nebezpečný a škodlivý, ale moudrému slouží k jeho prospěchu.

Strach je tmavá hutná energie o nízkých vibracích, která blokuje, tíží, studí, skrývá, hromadí, poškozuje, uzavírá. Velkou chybu děláme tím, že zapomínáme na jednotu protikladů a jeden z nich označíme za  „špatný“. Ten odmítáme a druhý, podle nás „lepší“ upřednostňujeme. Tím narušíme možnost jejich harmonického působení. Platí totiž, že odmítnutím jednoho z protikladů odmítáme oba.

Vlastnosti strachu přímo svádí k tomu, aby byl označen jako špatná, negativní energie, a tak se ho snažíme zbavit, bojovat s ním, nebo ho  ukrývat. Energie strachu je však pouze nástrojem, který jsme se dosud nenaučili správně používat. Těžké energie jsou důležité jako uzemnění, stabilita, umožňují zhmotňování a vytváření fyzické reality.

Jak tedy s energií strachu zacházet, aby nás nepoškozovala? V první řadě s ním přestaneme bojovat, přestaneme ho schovávat a potlačovat, ale s láskou si na něj posvítíme. Pak můžeme najít, poznat, pochopit a přijmout svůj strach. To znamená, že se ho nezbavíme, neboť je součástí nás i tohoto světa, ale přestaneme se jím nechávat poškozovat. A strach vždy bude součásti našeho energetického systému. Je naší zodpovědností, jak zacházíme se svou životní energií. Můžeme ji vyplýtvat na boj a potlačování, což strach jen posiluje a nás oslabuje - a nebo ji použít na učení a vývoj. Připomínám, že podle zákona karmy si k sobě přitahujeme vše, čeho se bojíme, i když se to snažíme ukrývat.

Přiznaný, poznaný a pojmenovaný strach nás přestane strašit a ovládat. Nepoznané energie totiž ovládají nás a své poznané energie ovládáme my. Samozřejmě se to potřebujeme naučit.

Všichni hledáme lásku a nacházíme své strachy, které jsme nechtěli. Nevěděli jsme, že láska je zahrabaná pod nimi - pod hromadami lží, iluzí, dogmat a falešných představ. Vždy, když odhalíme další kus strachu, odhalíme s nimi i stejný kus lásky. To je sebepoznání, to je cesta k lásce. Dnes už vím, že se k ní dostaneme přes odhalený strach.

Přestaňme si hrát na lásku, na to, že strach zmizí, když ho nechceme vidět a nebo ho obarvíme narůžovo. Stačí nazývat vše pravým jménem.  Žádná energie tu není proto, aby nám ubližovala. Děláme si to sami tím, že ji neumíme správně použít. Ale můžeme se to naučit…

Jiřina Slámová

www.zivot-energie.cz

 

Autorka článku bude na toto téma přednášet na festivalu Miluj svůj život v Praze v sobotu 27.10.2018 v Učebně D od 11.00 hod.

Tento článek může být šířen pouze v nezměněné podobě, včetně jména lektora a této poznámky.

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA

 

Právě přítomno: 77 hostů a žádný člen