Kalendář akcí:

zář
15

15.09.2018 - 16.09.2018

říj
27

27.10.2018 - 29.10.2018

lis
24

24.11.2018 - 25.11.2018

Agnihotra je léčivý oheň, který pochází ze starobylé ájurvédy. Je to proces čištění atmosféry pomocí speciálního ohně Agnihotra, který se provádí každý den při východu a západu slunce. Má pozitivní účinek, jenž snižuje stres, obecně podporuje zdraví a dodává energii. Tento jednoduchý, ale mocný prostředek používají lidé na celém světě ze všech společenských vrstev. Dosahují fantastických výsledků, které transformují jejich životy a rovněž pomáhají léčit naši Zemi.

Agnihotra pochází z Véd, starobylého vědění, jež bylo zaznamenáno do sanskrtu. Sanskrt je vysoce sofistikovaný a komplexní jazyk, který je základem všech indoevropských jazyků.

Z tohoto pradávného pokladu vědění pochází věda o čištění pomocí ohně. Tehdy se v mnoha starých kulturách prováděly speciální ohňové obřady, například indiáni Hopi, Mayové, Aboridžinci či sibiřští šamani. Agnihotra z této vědy o ohni opět vychází a může ji provádět každý.

Ohňová technika se provádí v malé měděné pyramidě, která má speciální velikost a tvar. V ní se pálí přírodní rýže, sušený kravský trus a ghí (tuk z čistého, nesoleného másla). Během přesného okamžiku západu a východu slunce se zazpívají mantry a do ohně se vhodí malá porce rýže.

Přesně v okamžiku Agnihotry se okolo měděné pyramidy kumuluje obrovské množství energie. Vznikne magnetické pole, které zachytí životodárné energie slunce a vytvoří léčivou biorezonanci, která očišťuje atmosféru od jedovatých látek a neutralizuje škodlivé záření. Výsledkem je atmosféra, která vyživuje všechny formy života. Samotné provádění Agnihotry pro uživatele generuje energetickou ochranu.

Během východu / západu slunce z něj vycházejí jemné toky energií, které se rozprostírají až k Zemi. Na souřadnicích, kde právě slunce vychází / zapadá, dochází k záplavě těchto energií. Jeden z hlavních bodů Agnihotry je zpívání manter v sanskrtu během ohně. Sanskrt je čistě vibrační jazyk, který dosud v žádné kultuře nesloužil jako mateřský jazyk.

Víc než kdy jindy potřebuje lidstvo způsob, jak vyčistit atmosféru, vypěstovat si potraviny bez škodlivých látek a znovu dosáhnout stavu harmonie s jinými živými bytostmi a naší planetou. Agnihotra je jednou z cest, jak tohoto cíle dosáhnout.

Transformující efekt Agnihotry je zaznamenán v celé řadě vědeckých studií a osobních příběhů z celého světa. Jedná se o léčebný nástroj, který může použít každý; bez ohledu na rasu, náboženství nebo osobní přesvědčení. Existují studie o pozitivním vlivu na rostliny a lidské zdraví, o čištění ovzduší, také i v oblasti psychoterapie.

V České republice byla Agnihotra poprvé představena na počátku 80. let, ve městech jako Praha, Brno, Hradec Králové či Český Krumlov. Mezi známé české propagátory Agnihotry patří i alternativní spisovatel, publicista, hudebník a učitel Vlastimil Marek. Bylo by hezké, kdyby se Agnihotra v České republice prováděla v širším měřítku, stejně jako v mnoha jiných zemích.

Od roku 2011 se každý rok setkávají stovky lidí z celé Evropy na statku Homa-Hof Heiligenberg, který hospodaří podle Véd.  Můžete zde hovořit s ostatními lidmi, kteří praktikují Agnihotru, zažít zvláštní Homa atmosféru a najít odpovědi na vaše otázky. Vyvrcholením na závěr je společná Agnihotra při západu slunce, kdy hoří několik stovek ohňů. Tento rok se 8. letní setkání koná 7. července 2018 od 14.00 hodin do 21.30 hodin. Přihlášky na letní setkání a kontaktní adresa pro Českou republiku: Jan Běhůnek DiS, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo homaterapie.cz.

Srdečně vás na toto setkání zve

Homa-Hof Heiligenberg, agnihotra-online.com

 

Jan a Miloslava Běhůnkovi

https://www.homaterapie.cz/

Agnihotra bude na festivalu Miluj svůj život v Plzni probíhat v sobotu 14.7.2018 přesně ve 21:04:02, kdy je podle Véd západ slunce.

Foto EZOTERA Praha

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA září 2017 

Pozvánka na předvánoční Ezoteru listopad 2017

Právě přítomno: 87 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život