About Lexicon

A feature rich and highly configurable, professional Joomla theme.

Nadcházející události

23 kvě 2020 - 24 kvě 2020
Prodejní výstava Miluj svůj život
03 čec 2020 - 05 čec 2020
58. Festival Miluj svůj život Praha

Můžu myslet negativně? Můžu mít zlé myšlenky? ANO!

Ale vždyť neustále všude slýcháme, jak se má myslet pozitivně. Že negativní myšlení posiluje tvorbu toho zlého. Že jen pozitivním myšlením dojdeme k úspěchu.

JE TOMU, ALE SKUTEČNĚ TAK?

Na našich kurzech potkáváme mnoho lidí, kteří se už spousty let věnují osobnostnímu rozvoji. Projeli mnoho kurzů, umí mnoho technik, jak na sobě pracovat. Ale přesto stále nejsou šťastní, stále hledají ten vytoužený klid uvnitř sebe. Ten pocit naplnění. Pocit, že jejich život má smysl.

Spousta z nich se snaží myslet pozitivně, ale místo, aby jim pozitivní myšlení pomáhalo, spíše jim škodí. Jak je to možné?

Nevnímají totiž naplno přítomný okamžik, nedovolují si prožít naplno své emoce. Zakazují si cítit to špatné a raději se orientují na to, co je pěkné. Vždyť o tom tak hezky píšou v motivačních knížkách.

Často od našich absolventů slýcháme, že měli pocit, že stále dělají něco špatně. Ale co? Vždyť přece poctivě trénují. Pozitivně myslí. Snaží se na to zlé nemyslet... Tak proč to štěstí, klid, zdraví, peníze, ideální partner stále nepřichází?

Naše hlava je úžasná. Pracuje se všemi informacemi, které se kolem nás vyskytují. Na vědomé úrovni všichni víme, co chceme a co nechceme. Ale neuvědomujeme si, že je tady podvědomá rovina. Ta, kde jsou uloženy všechny naše zkušenosti ve formě programů (vzorců chování a myšlení), které nás ovládají. Tyto programy vznikají od dětství a vytváříme si stále nové a nové. A díky nim máme tendence se chovat určitým způsobem, aniž bychom věděli proč.

Pozitivní myšlení nám sice říká, jak máme správně myslet, musíme si, ale uvědomit, že naše hlava pracuje se všemi myšlenkami. Vnímá všechny naše pocity. Proto, když jste smutní, nešťastní nebo zlomení, nemá smysl se to snažit doslova urvat pozitivním myšlením. Když jste smutní, dovolte si prožít smutek. Když jste naštvaní, dovolte si prožít vztek. Dokonce si můžete dovolit procítit emoce jako je závist, chuť někomu ublížit nebo mu přát něco ošklivého. Když si to naplno prožijete, zůstanete v této emoci pár sekund nebo minut a je to pryč. Když to v sobě odmítáte, nosíte to v sobě týdny, měsíce i roky. A ono to spoluvytváří vaši realitu. Vše, co potlačujete, jen ukládáte v sobě a tam to bobtná a začíná žít vlastním životem.

Dovolte si cítit to, co cítíte. Uvidíte, že během chvilky se vaše pocity změní a samy začnou být pozitivní. Je v nás tolik úžasného a krásného a všechno to může samo vylézt na povrch, ale ne pomocí vůle. Ale pomocí toho, že si v sobě uděláte prostor. Prostor pro vše, co cítíte. Pokud se naučíte zacházet se všemi svými pocity, dokážete je pak skutečně používat, když si chcete splnit svá přání. Už to nebude náhoda. Už to nebude: „Asi mi to není přáno. Asi mám jít jinudy.“ Pochopíte, že to, co vysíláte, to skutečně žijete. Ale i to, co je potlačené vysílá a mnohdy s ještě větší intenzitou.

Nenechte se zblbnout hrou na pozitivní myšlení, a na to, že vše jde úplně samo.

Ono to jde, ale nejdřív se musíme pustit toho starého, co nám brání v tom myslet opravdově, tedy i opravdově pozitivně. Zvu vás na pětidenní transformační proces, kde se naučíte vědomě pracovat se svými emocemi, odstraňovat omezující programy a nastavovat své záměry pomocí kvantování.

Pavel Vondrášek

www.kvantovaterapie.cz

Autor článku bude na toto téma přednášet na festivalu Miluj svůj život v Plzni v pátek 13.7. v Učebně E od 19.00 hod.

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA

 

Právě přítomno: 207 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život