Kalendář akcí:

zář
15

15.09.2018 - 16.09.2018

říj
27

27.10.2018 - 29.10.2018

lis
24

24.11.2018 - 25.11.2018

Od školních let slýcháme, že se máme stravovat pestře. Míní se tím, že nemáme ulpívat na nějakém stále stejném stravovacím vzorci, i když nám některé potraviny či jídla velmi chutnají a jiná zase rádi nemáme. Ani minerální voda, která je určena k léčení, nemá být dlouhodobě stejná, dokonce ani opakovaně stejná.

I přes dodržování těchto zásad se v současnosti stává, že se objevuje nepříznivá odezva organismu na potraviny, které jsme řadu let považovali za velmi prospěšné pro naši výživu a naše zdraví. Problémy se objevují nejen u starších občanů, ale imalých dětí.

Postupně zjišťujeme, že v určitých podmínkách snášíme jídlo velmi dobře, v jiných, třeba náročnějších podmínkách naopak ne. Zjišťujeme, že náš mozek reaguje na naše střeva a naše střeva na mozek. Že jsou tyto od sebe dosti vzdálené orgány nějak propojené. Když se zamýšlýme nad celým problémem, docházíme ke zjištění, že musíme naslouchat svému tělu, to na jedné straně a na druhé straně se musíme snažit odolávat náročným situacím v našem životě. Náročné situace,tedy stresy z našeho života vyloučit nedokážeme, nezbývá nám nic jiného, než je zvládat. Naučit se v náročném životě fungovat, udržet se v harmonii, opravdu odpočívat, abychom nabrali opět sílu.

Udržet se v harmonii podpoří speciální, i když nenáročné cvičení. O našem jídelníčku musíme víc přemýšlet, zajímat se o nové poznatky, které nás poučí o tom, co jsme třeba nevědomky léta jedli a co nám neprospívalo, co vyvolávalo třeba i alergické reakce nebo různé kožní defekty provázené svěděním. Tyto pocity zase neprospějí naší psychické pohodě. Proto je třeba hledat a často se i odpoutat od zaběhnutých stravovacích návyků.

Libuše Hotová

Na toto téma bude autorka článku přednášet na festivalu Miluj svůj život v Plzni v pátek 13.7. v Učebně E od 11.00 hod.

Foto EZOTERA Praha

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA září 2017 

Pozvánka na předvánoční Ezoteru listopad 2017

Právě přítomno: 95 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život