Kalendář akcí:

zář
15

15.09.2018 - 16.09.2018

říj
27

27.10.2018 - 29.10.2018

lis
24

24.11.2018 - 25.11.2018

Je možné zastavit myšlenky během krátké doby? Je třeba cvičit několik let, aby člověk dokázal zastavit myšlenky? Ne, zastavit myšlenky umí každý člověk ve vteřině!

Léta jsem studoval způsob, jak utišit mysl. Snažil jsem se, pečlivě cvičil, a přesto se mi myšlenky zastavit nepodařilo. Vše se však změnilo, když jsem se přestal snažit a nechal myšlenky být myšlenkami. Zastavit myšlenky je tak jednoduché, že člověk samotné zastavení často přehlédne.

Žijeme ve smyslovém světě a tento svět považujeme za realitu běžného dne. Jednotlivé smysly přenáší informace do naší mysli, a mysl tvoří a tvoří nové myšlenky. Čím více odmítáme a nechápeme smyslový svět, tím víc se tvoří myšlenek. Trpíme vnitřní samomluvou a nepokojem. Sníme o minulosti nebo budoucnosti. Ztrácíme se v myšlenkách, informacích, snech i touhách po něčem lepším.

Tak ze smyslového světa tvoříme svět ideový. Svět nápadů, návrhů a cílů. I ideový svět považujeme za realitu. Vždyť v nás budí naděj na bohatství, úspěch, lepší bytí, pohodlnější život. Také v ideovém světě využíváme své smysly pro vnímání a hodnocení myslí. Cítíme se dobře, normálně či zle. Kromě úspěchu či neúspěchu, uznání či neuznání, cítíme chlad, teplo, vibrace. Čím více podnětů, tím více nápadů. I v tomto světě produkuje mysl myšlenky s každým podnětem.

Je jednoduché říci dost! Stop myšlenkám, které nás odvádí od reality. Stop myšlenkám, které nás jen matou. Zastavení myšlenek je tak jednoduché. Přijďte se podívat. Ukáži vám jak na to.

A kdo je Pavel Ziegler? Poutník bytím, vypravěč, učitel, spisovatel. Probuzený poutník bytím, který svými knihami, přednáškami a učením umožňuje nahlédnout za závoj běžného vnímání smyslového světa. Je učitelem, který ukazuje, jak je možné zdokonalit smysly, aby byl rozpoznat rozdíl mezi světem smyslovým a mimosmyslovým. Učí soustředění a zdokonalování přirozených lidských vlastností a dovedností za pomocí zážitkového Pozorování, Vnímání a Konání, a tím odhaluje cestu k sebeuvědomění.

Srdečně vás zveme na přednášku na toto téma, která se uskuteční na výstavě Ezotera Praha v sobotu 2.6.2018 v Učebně A od 14.00 hod. a na festivalu Miluj svůj život v Plzni v sobotu 14.7.2018.

Foto EZOTERA Praha

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA září 2017 

Pozvánka na předvánoční Ezoteru listopad 2017

Právě přítomno: 93 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život