Kalendář akcí:

čen
2

02.06.2018 - 03.06.2018

čec
13

13.07.2018 - 15.07.2018

zář
15

15.09.2018 - 16.09.2018

říj
27

27.10.2018 - 29.10.2018

„Mluvíme o dítěti, ale myslíme tím dítě v dospělém člověku. V každém dospělém je totiž skryto dítě. Věčné dítě, které se stále vyvíjí a navždy zůstane dítětem, jenž potřebuje stálou péči, pozornost a vedení. Je to součást naší osobnosti, která by se chtěla vyvinout k celistvosti“. C. G. Jung

Staráme se o své tělo, vzhled, zdraví. Ale nikdo nás nenaučil starat se o své vnitřní dítě. Věnujeme se tělesné hygieně, ale málo kdo se věnuje duševní hygieně. Říká se „ve zdravém těle zdravý duch“. Psychosomatika vychází z poznání, že tělo se uzdravuje přes naši mysl. Vše co se nám v dětství stalo, v dobrém i zlém si neseme v sobě. Jsou to emoční otisky, které máme uložení hluboko v podvědomí a ty ovlivňují naše myšlení a konání.

Možností pro osobní rozvoj je v současné době celá řada. Jednu z nejnovějších metod „dostal shůry“, nikoli „vytvořil“, jak sám říká, Miroslav Procházka a nazval ji Runa.

Metoda Runa nám dává možnost napojit se na své Vnitřní dítě i na ty, kdo měli vliv na jeho vývoj. Nikdo z nás neměl dokonalé dětství, protože ani naši rodiče ho neměli dokonalé. Máme sedm období vývoje naší osobnosti. Kojenec. Batole. Předškolní věk. Školní věk. Puberta. Dospívání. Dospělost. Každý by si měl projít všech sedm období dospívání a zjistit, případně napravit nedostatky, které tento vývoj ovlivnily.

Základem je, aby bylo dobře nám samotným se sebou. Abychom se přestali prát se svými emočními bloky, což nás stojí spoustu energie. Dostat se do svého středu, přijmout sebe sama i ostatní takové, jací jsou. Žít svůj samostatný dospělý život. Mnozí lidé si možná štěstí představují jako stav trvalé euforie, ale po emočním vyčištění necítíme zběsilou euforii. Je to takový poklidný, blažený stav, vyrovnanost, kterou si můžete dlouhodobě udržet.

Metoda nás vede k tomu, abychom sebe i vše kolem přijali takové, jaké to je. Nemá cenu pořád dokola si opakovat pozitivní afirmace, třeba „Jsem krásný a šťastný“ a potlačovat tak svoje emoční bloky, které tam stejně mám. Myšlenka Runy je jasná - teprve když přijmu např. tvrzení „Jsem ošklivý a nešťastný“, přestanu s tím ve svém podvědomí bojovat, negativní emoce s tím spojené se rozplynou a já se dostávám do vnitřního klidu. Runa je unikátní nástroj, který nám umožňuje lidi chápat a milovat tím, že se do nich dokážeme vcítit, prožitkově je pochopit - pak už nikoho nemůžeme soudit. A není pak ani co odpouštět. Jediná kontrola všech vyčištěných negativních emočních programů je, zda v sobě cítím klid a lásku.

RUNA umožňuje osobní napojení a tento osobní prožitek je unikátní, slovy nesdělitelný a nepřenosný.

Miroslav Procházka

Na toto téma bude autor článku přednášet na festivalu Miluj svůj život v Praze v neděli 18.2.2018 v Učebně D od 14.00 hod.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

Foto EZOTERA Praha

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA září 2017 

Pozvánka na předvánoční Ezoteru listopad 2017

Právě přítomno: 79 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život