Kalendář akcí:

čen
2

02.06.2018 - 03.06.2018

čec
13

13.07.2018 - 15.07.2018

zář
15

15.09.2018 - 16.09.2018

říj
27

27.10.2018 - 29.10.2018

Tento název mi přišel před 13 lety, když jsem začala praktikovat se svými klienty ruční lymfodrenáž. Cítila jsem jakousi důležitost péče právě o lymfatický systém. Tomu předcházela šestiletá praxe práce s kyneziologíí. Lymfa je skutečně řeka v nás. Má Hlavní proud a boční přítoky, malé potůčky a všechny se scházejí v oblasti břicha, které nazýváme solar plexus. To znamená v oblasti našeho emocionálního prožívání. Úkolem lymfy je čištění. Prosakuje tkáněmi a sbírá látky nevhodné pro lidský organismus. Toxiny, těžké kovy a jiné jedy. První čištění probíhá v lymfatických uzlinách, jejich funkci lze přirovnat k předpírce.

Lymfatické uzliny jsou hlavně v tříslech, podkolení, podpaží, kolem prsou. Velké množství uzlin je v tlustém střevě. Krční a nosní mandle, slinivka, slezina, ledviny i játra, to vše je součástí lymfatického systému. V oblasti solar plexu je tzv. hluboký vnitřní lymfatický systém, vede z tříselných lymfatických uzlin, v oblasti solaru se spojuje, stoupá hrudníkem. Nad levou klíční kostí je speciální kličkou lymfa odvedena do krevního řečiště k dalšímu čištění.

Lymfatický systém nemá svůj vlastní pohon, tak jako krevní oběh má srdce a dýchání plíce. Pohonem lymfy je pohyb, smršťování a natahování svalů. Nejpřirozenějším pohybem pro člověka je chůze. Pro správnou funkci všech orgánů v těle včetně lymfatického systému by člověk měl ujít 5 km denně. Ruku na srdce, kolik kilometrů ujdete každý den? Pohyb je hnacím motorem lymfatického systému, pohyb svalů na těle, rytmus našeho života.

Pohyb myšlenek a slov, to co k sobě pouštíme z venku, prožívání sebe sama, to je skrytý pohyb, jenž zásadním způsobem ovlivňuje funkci lymfatického systému. Za 13 let praxe masáží v kombinaci zkušeností kynezioložky jsem pochopila, že nestačí jen pohyb svalů. Záleží na pohybu života každého jedince jako takového. Jakým tancem tančíte svůj život. Valčíkem? Polkou? Ploužákem? Tančíte vůbec? Víte, že žijete? Čím je naplněna vaše každodennost? Jaké máte myšlenky? Jaká slova plynou z vašich úst? Jakou posloucháte hudbu? Na jaké filmy se rádi díváte? Jaká je vaše každodennost? Často jsme lapeni v kolotoči povinností. Naskočíme do systému „nemám čas“. Takovou kvalitu života potom žijeme, nemáme čas na sebe, koníčky, rodinu. Přestaneme vnímat sami sebe a svoje potřeby i krásu kolem nás, protože nemáme čas. Často nesnášíme svoje břicho nebo nohy protože se nám nelíbí, jsou opuchlé, velké, tlusté, nebo je na nich dokonce celulitida. A když si konečně uvědomíme, že v našem životě je něco špatně, nevíme co je špatně, a hlavně nevíme co s tím.

Srdečně vás zvu na společné sdílení, kde odhalíme roušku tajemství lymfatického systému.

Těším se na vás s láskou a úctou StaniSlávka

Autorka článku bude na toto téma přednášet na výstavě Ezotera v Praze v neděli 26.11.2017 v Učebně A od 12.00 hod.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

Foto EZOTERA Praha

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA září 2017 

Pozvánka na předvánoční Ezoteru listopad 2017

Právě přítomno: 92 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život