Kalendář akcí:

čen
2

02.06.2018 - 03.06.2018

čec
13

13.07.2018 - 15.07.2018

zář
15

15.09.2018 - 16.09.2018

motto: "Kdo směřuje za budoucností, kdo vyhlíží změnu, ten by se měl umět smířit a vypořádat s minulostí a tím pádem zjistit a poznat, co mu říká přítomnost". - (Ondřej Habr)

Proč žijeme tak jak žijeme, proč existuje štěstí a neštěstí osobní i ve vztazích? Je to všechno neměnný příběh, nebo s tím můžeme něco dělat?

Jmenuji se Jana Mertová, narodila jsem se a stále žiji v Brně. Jsem CholQ´ij průvodce, poradce a analytik.

Moje cesta je zajisté velmi podobná cestě kohokoliv jiného. Někde se narodíme, určitým rodičům a v určitém prostředí, dostaneme do vínku rodové modely a celou tuhle směs si s sebou neseme spolu s daleko starší minulostí.

Dovolte mi povědět vám něco málo o mé cestě a třeba vás inspirovat k tomu, že nebudete více pojímat svůj život jako neměnnou skutečnost, ale postavíte se do pozice jeho tvůrce.

Odjakživa mě to táhlo ke knihám, získávání informací, na základní škole jsem měla přezdívku „chodící encyklopedie“. Četba školní a povinná se postupně proměnila na četbu beletrie a přidala se i četba literatury duchovní. Nesmírně mě přitáhl budhismus, filozofie předsmrtného a posmrtného života, práce s myslí. Souběžně jsem hltala kvalitní sci-fi a tohle všechno mi připadalo naprosto jasné a samozřejmé, vždyť tak to přece je! Jak šel čas, tak mi do života přišla psychologie, studium fungování lidského těla a náš vliv na vlastní zdraví výživou a způsobem myšlení. Před nějakou dobou jsem propadla i kvantové fyzice, protože to co říká, mi zní naprosto srozumitelně a reálně.

No a pak si mě přitáhl Mayský kalendář CholQ´ij. Byla to láska na první pohled.

Mayský kalendář je ohromující nástroj pro vlastní poznání a předpovědi, což nám umožňuje hluboce nahlédnout do energií, se kterými jsme se narodili, jak z pohledu našeho prospěchu, tak našich výzev. Díky porozumění způsobu, jakým energie přirozeně plynou, jsme schopni vést svůj život vstříc jeho většímu naplnění.

Mayský kalendář CholQ´ij si mě přitáhl koncem roku 2015 a celý proces jeho vstřebávání byl nesmírně rychlý, intenzivní a pro mě psychicky velmi náročný. Sama jsem objevovala jeho úžasný matematický systém, přicházela na souvislosti, tvořila si logické modely. Všechno zapadalo. Mayové byli excelentní matematici. Netrvalo dlouho a přišel mi do cesty rodilý příslušník Mayů v Guatemale a tak jsem se za ním rozjela. Další učitel mi přišel velmi brzo po něm. Současně spousta literatury v angličtině a španělštině. Prostě...takhle mi to funguje.

Mí učitelé dnes říkají, že co se týče porozumění a vniknutí do systému kalendáře CholQ´ij, tak neznají nikoho pokročilejšího. Tak vidíte

Pokud hledáte, hledáte prostě něco, protože už jste došli tak daleko, že vás to nutí hledat, tak třeba právě v mé práci s Mayským kalendářem najdete inspiraci, nebo nějakou formu vedení. To, s čím pracuji, je zcela mimo školní osnovy a také jsem se to v žádné škole nenaučila. Následovala jsem a následuji silný vnitřní tah, skládám si informace dohromady s vlastními prožitky a myslím, že konečně po spoustě let hledání a přeměn jdu po své vlastní cestě.

Každý jdeme nějakou cestou a žádná není lepší, nebo horší. Ale cestu, se kterou nejsme spokojeni, můžeme vždy změnit.

Jana Mertová

Autorka článku bude na toto téma přednášet na festivalu Miluj svůj život v Praze v sobotu 28.10.2017 v Učebně D od 16.00 hod.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA září 2017 

Pozvánka na předvánoční Ezoteru listopad 2017

Právě přítomno: 582 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život