Kalendář akcí:

čen
2

02.06.2018 - 03.06.2018

čec
13

13.07.2018 - 15.07.2018

zář
15

15.09.2018 - 16.09.2018

Než jsem se začala věnovat masážím, práci s tělem a terapeutickému bodyworku, vůbec jsem netušila, jak rozmanitý svět se mi tím otevře před očima a jak fascinující bytosti my lidé jsme.

Tao vědomého doteku tak bylo dalším dílem do skládačky nekonečného spektra možností práce s lidským tělem a jeho harmonizaci, léčení a otevírání se potěšení, které máme v našem těle neustále k dispozici. Člověk by si řekl, že je to ta úplně nejpřirozenější věc. Ve své praxi jsem se však nesetkala zatím s člověkem, který by nebyl nějak zraněný v oblasti intimity, vztahu k sobě, ke svému tělu či druhým lidem a mnozí z nás v sobě neseme ještě silné otisky křesťanského pohledu na sexualitu, která za sebou zanechala esenci potlačení a znesvěcení té nejprimárnější a nejsilnější energie ve vesmíru. Většinu z nás nikdo neučil, jak se správně dotýkat, jak se skutečně cítit a vnímat. A tak se nám během našich pokusů o sbližování možná někdy stalo, že jsme se začali zavírat, možná jsme začali mít strach se druhých nebo sebe sama dotýkat.

A setkala jsem se i s lidmi, kteří nikdy nepoznali láskyplný dotek, ani od rodičů, ani od svého partnera. A tak ho ani neumějí dát. Tao vědomého doteku je pro mě nástrojem, který v bezpečném prostředí pomáhá najít cestu zpět ke svému tělu, k přirozenému prožívání svého těla jako posvátného chrámu naší duše, kterým vskutku je. Tao vědomého doteku obsahuje velmi široké spektrum nejrůznějších druhů a forem doteků, vycházejících z těch nejstarších indických masážních tradic, včetně ajurvédy, tantry, taoismu či šamanismu. Pomáhá nám uvědomit si sebe sama skrze prožití nejrůznějších intenzit fyzické reality. Pomáhá nám zahojit stará fyzická traumata a prožívat blaženost, naplnění, pocit bezpečí a radost z blízkosti, která je bezpečná, vědomá, přítomná a milující. Umožňuje nám také prozkoumat a posouvat naše osobní hranice a zjistit, co nám vlastně dělá dobře. Zjistíme, že dotek má různé druhy energie. Že existuje dotek, který nás může energeticky velmi povzbudit nebo nás naopak dostat do hluboké meditace. Nebo že existuje také dotek, který může působit velmi nepříjemné pocity na straně přijímajícího. Už cítíte, co je myšleno tím Taem? Nekonečnost…protože každý z nás je jedinečný a každý potřebuje něco jiného. Tao vědomého doteku počítá s touto delikátností každého člověka a přináší velmi široký prostor pro prozkoumání toho, co je nejlepší právě pro vás.

A tak bych vás ráda pozvala na tuto dobrodružnou cestu sebepoznání v bezpečném prostoru mého studia v Praze. Objednat se můžete telefonicky nebo emailem.

Michaela Končelová

https://www.facebook.com/SatchitanandaMysticArtOfMassage/

Autorka článku bude na toto téma přednášet na festivalu Miluj svůj život v Praze v pátek 27.10.2017 v učebně E od 13.00 hod.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA září 2017 

Pozvánka na předvánoční Ezoteru listopad 2017

Právě přítomno: 558 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život