• icon Festival Miluj svůj život
  • icon Ezotera prodejní výstava
  • icon Noviny Ezotera
image Miluj svůj život Praha

16.-18.02.2018
51. mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů program
image Ezotera Praha

25.11.–26.11.2017
prodejní výstava zdravého životního stylu program
image Informační noviny Ezotera Informace o našich akcích a nových esoterních směrech ke stažení zde

Je dobře známá schopnost reflexní terapie při uzdravování a udržování si stálého zdraví. Tato metoda nabízí také velmi spolehlivou diagnostiku. Kromě toho poskytuje i další, bohužel málo využívané, možnosti. Jednou z nich je zmírňování utrpění umírajícím. V podstatě se dá říct, že neulevuje pouze umírajícímu, ale i jeho blízkým. Pro vysvětlení uvedeme jeden příklad z praxe.

Měli jsme klienta, který měl rakovinu. Byl to starší pán, kterého ale milovala celá rodina a každý mu chtěl být nápomocný při léčení. Vyzkoušeli možnosti, které nabízí moderní medicína, ale také se snažili i o alternativu. A vsadili na reflexní terapii. Jednou dědečka na sezení přivezl syn, jindy vnuk ale kromě toho dědečka mačkali i doma. Jemu to dělalo moc dobře. Ale pak dědeček umřel. Byla to pro nás nepříjemná zpráva a měli jsme pocit neúspěchu. O to větší bylo naše překvapení, když asi po třech měsících se najednou před dveřmi objevila valná část dědečkova rodiny s tím, že přišli poděkovat. Zpočátku jsme nechápali důvod jejich vděčnosti, ale oni to záhy vysvětlili tím, že měli v rukách nástroj, kterým dědečkovi dělali dobře a nemuseli pouze nemohoucně přihlížet na jeho utrpění. To, že mohli aktivně přispět svým dílem, je naplňovalo uspokojením.

Zkušení lidi ve vyprovázení umírajících kladou velký důraz na to, aby v rozhodující chvíli jim někdo byl na blízku a držel je za ruku. Reflexní terapie přináší aktivní prvek pohybu, mnutí, nebo jemného stlačování, hlazení. Už nejde o to probudit orgány k vyšší aktivitě, aby byl člověk znovu schopen plnohodnotně žít. Tady jde o ulehčení a úlevu, například při vyprazdňování, nebo zmírnění bolestí. Je například známý reflexologický jev, že těsně před smrtí už reflexní plošky nejsou bolestivé a nepřenášejí stimulaci k odpovídajícím orgánům, nebo částem těla.

Pro průvodce umírajícího je velmi důležité, v jakém duševním rozpoložení se nachází. Ze všeho nejhorší je oddávat se pocitům lítosti, nebo dokonce neštěstí, protože život se projevuje tím, že neustále něco vzniká a něco musí zaniknout. Ani my lidé nejsme výjimkou a je jisté, že každý z nás jednou musí zemřít. Už pouhé uvědomění si tohoto faktu zmírní citovou bolest blízkých.

Jako nejlepší způsob přípravy, která z celého tohoto procesu vytváří duchovní cvičení, je metoda tonglen. Podrobně je popsána v knize Tibetská kniha o životě a smrti od Sogjala Rimpočeho, jako metoda soucitu, braní a dávání. Při ní provázející vtahuje veškeré utrpění umírajícího do svého srdce jako šedý dým a zároveň mu je ochoten dát všechno, co má, zdraví, majetek, prostě všechno. Důležité je vstupovat do tohoto cvičení s otevřeným srdcem, což znamená být oproštěn od strachu a touhy. Zisky, které z toho mají obě strany, jsou neuvěřitelně velké. Umírajícího zaplaví klid a mír, tak potřebný pro pokojný přechod. A provázející určitě neztratí nic z toho, co byl ochoten dát. Naopak jak duchovně, ale i materiálně bude velmi prosperovat.

Věříme, že všechny meditativní metody, nebo modlitby můžou být velmi prospěšné pro umírajícího. Avšak tělesný kontakt provázejícího dobrý účinek ještě znásobí. Spojení modlitby s dotekem má i poslední pomazání. Jeho účinky můžou být dokonce tak silné, že dokážou restartovat umírajícího a ten znovu najde smysl života a tudíž i chuť v jeho pokračování.

Umírání však může trvat velmi dlouhou dobu. Mezitím ten člověk potřebuje pít, jíst, spát a vyměšovat. Jemně prováděná reflexní terapie, 2 - 3x denně ulehčuje tyto základní potřeby. Hlavně je potřeba se soustředit na příčinné orgány, jako jsou játra, dvanácterník, slinivka, slezina, žaludek, ledviny a páteř. Na každou reflexní plošku těchto orgánů věnujeme tak 20 - 25 zmáčknutí. Závěrem ještě promačkáme C - bod a Br - bod, také asi po 20x. Celou proceduru ukončíme jemným hlazením chodidel.

Július a Beata Patakyovi

Autoři článku budou na toto téma přednášet na festivalu Miluj svůj život v Praze v pátek 27.10.2017 v Učebně A od 16.00 hod.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

  • Videa
  • Fotogalerie
  • Externí fotogalerie
image

Reportáž do zpravodajství RT TV

Shrnutí programu prodejní výstavy EZOTERA září 2014 - reportáž do zpravodajstvi televize RT TV CZ.
Reportáž do TV

REGIONALNÍ TELEVIZE CZ

EZOTERA 20.-21.9.2014

Spustit video


image

Reportáž z festivalu Miluj svůj život

Reportérka internetové televize Příznaky transformace Ava Chrtková a její rozsáhlá reportáž z festivalu MSŽ Plzeň 4.-6.7.2014.
Videoreport

Youtube kanál

Příznaky transformace

Spustit video


image

Videopozvánka na akci

Video pozvánka na festival Miluj svůj život 2012.
Shrnutí teze festivalu

Youtube kanál

festival MSŽ

Spustit video

image

festival Miluj svůj život

Fotogalerie z festivalu Miluj svůj život.
foto Ava Chrtková a Jan Salakvarda

mezinárodní festival

duchovních směrů

Vstup do galerie


image

EZOTERA prodejní výstava

Fotogalerie z prodejní výstavy EZOTERA..
Archiv agentury ANO

prodejní výstava

pro vás

Vstup do galerie

image

Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012

Fotografie nadšence pana Klouby z Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012.
Autor fotografií KLOUBA foto

kanál RAJČE idnes

Klouba

Prohlédnout


image

Miluj svůj život 2013

Další umělecké fotografie z nadšeného návštěvníka festivalu Miluj svůj život 2013.
Autor fotografií LUCKY MOUSE

kanál RAJČE idnes

LuckyMouse

Prohlédnout