• icon Festival Miluj svůj život
  • icon Ezotera prodejní výstava
  • icon Noviny Ezotera
image Miluj svůj život Praha

27.-29.10.2017
50. mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů program
image Ezotera Praha

16.9.–17.9.2017
prodejní výstava zdravého životního stylu program
image Informační noviny Ezotera Informace o našich akcích a nových esoterních směrech ke stažení zde

Téměř každý den se setkávám s lidmi, kteří mají problémy v životě, přičemž příčina pramení v minulosti. Problémem ale není to, co se kdysi dávno stalo, ale to, jak to vnímáme nyní. Naštěstí to můžeme změnit.

Máme vzpomínky. Některé jsou tak živé, tak barevné! Dodnes slyšíte ten hlas a tón, jakým to bylo vyřčeno. Možná jsou v hlavě, možná i v těle. Je dokázáno, že existuje buněčná paměť. Naše tělo si pamatuje. A já opravdu nevím, jestli se vzpomínky ukládají do buněk a pocity, které jsou s nimi spojené, se jako „razítka“ otiskují do každé další generace buněk spolu s tím emočním nábojem, který tam ve chvíli, kdy se to dělo, právě byl. Možná v situaci, kterou jsme nezvládli. Ať už proto, že jsme neměli podporu, nebo proto, že jsme byly malé děti. I po 25 letech zůstává vzpomínka stejně bolestná. Je plná smutku či ponížení a vhání slzy do očí, nebo zdvihá krevní tlak a rozvibruje v nás ty staré emoce. Dodnes vidím obraz maminky bývalého manžela, která se rozčílila i po 45 letech při vzpomínce na to, co jí řekla sestřička v porodnici. Každý rok při narozeninách syna opakovaně prožívala ten starý vztek. A myslím, že ona sestřička už byla dávno mrtvá, ale ten příběh ponížení stále žil v mysli mé tchýně. A nebyla jediná, kdo to tak má.

Otázkou je, zda nám to vyhovuje a kde všude nás to ovlivňuje. Možná jsme zametli bolestné vzpomínky pod koberec, takže nejsou vidět a tváříme se, že nejsou a nebyly. Ale ony jsou a hluboko v nás, v podvědomí, pracují.

Minulost je naší součástí a pomáhá nás formovat. Často ale spíše deformuje. Protože pokud v naší mysli převládají obrazy našich selhání a neúspěchů, cítíme se malí, neschopní a bezvýznamní.

Jak to máte vy? Vídáte vzpomínky jako filmy plné lásky, radosti a úspěchů, při kterých se rozzáříte a čerpáte z nich energii, anebo je minulost jako studený a těžký balvan, co vhání slzy do očí? Pak vyprávíte příběhy plné selhání a bolesti a jste nešťastní, možná se cítíte jako oběti osudu. Máte k tomu přece důvod. Nebo mluvíte o tom, kde jste uspěli a co se vám povedlo? Každý z nás prožil alespoň pár okamžiků štěstí a láskyplné pozornosti.

I miminko, o které nikdo nestál, takový prožitek má. Chvíle něhy a lásky alespoň na malý okamžik byla v životě každého z nás. Každý někdy slyšel pochvalu. Pojďte si zavzpomínat. Na dětství. Vůni maminky, léta a chuť jahodových knedlíků od babičky. Prázdninová dobrodružství. Prarodiče. Spiklenectví. První lásku a první polibky. Chcete-li, zavřete si oči a vzpomeňte si na nejkrásnější chvíli v životě. Sledujte, co to s vámi udělalo. Jak se cítíte? Usmíváte se a máte najednou jiskru v oku, že? Krásné vzpomínky nás posilují a je potřeba je více a intenzivněji vnímat. Pokud máte více bolestných vzpomínek, nevěšte hlavu! Jde to změnit. Vyléčit je. Jednoduše a jemně.

V žádném případě nezlehčuji prožitky ani bolest, kterou máte s minulostí spojenou. Ale ptám se, co Vám přináší ty staré příběhy plné bolesti? Užírají Vám život. Berou energii, jako panoptikum deformují Vás i Váš pohled na život.

Nebylo by lepší mít krásnou, vyléčenou minulost a cítit klid v duši, který vykouzlí i úsměv na tváři? Často stačí jen zbavit vzpomínky emočního náboje. Jak na to se dozvíte třeba na přednášce na festivalu Miluj svůj život v Plzni nebo na HelenaKratka.cz

Helena Krátká

Autorka článku bude na toto téma přednášet na festivalu Miluj svůj život v Plzni v pátek 7.7.2017 v Učebně B od 14.00 hod.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

  • Videa
  • Fotogalerie
  • Externí fotogalerie
image

Reportáž do zpravodajství RT TV

Shrnutí programu prodejní výstavy EZOTERA září 2014 - reportáž do zpravodajstvi televize RT TV CZ.
Reportáž do TV

REGIONALNÍ TELEVIZE CZ

EZOTERA 20.-21.9.2014

Spustit video


image

Reportáž z festivalu Miluj svůj život

Reportérka internetové televize Příznaky transformace Ava Chrtková a její rozsáhlá reportáž z festivalu MSŽ Plzeň 4.-6.7.2014.
Videoreport

Youtube kanál

Příznaky transformace

Spustit video


image

Videopozvánka na akci

Video pozvánka na festival Miluj svůj život 2012.
Shrnutí teze festivalu

Youtube kanál

festival MSŽ

Spustit video

image

festival Miluj svůj život

Fotogalerie z festivalu Miluj svůj život.
foto Ava Chrtková a Jan Salakvarda

mezinárodní festival

duchovních směrů

Vstup do galerie


image

EZOTERA prodejní výstava

Fotogalerie z prodejní výstavy EZOTERA..
Archiv agentury ANO

prodejní výstava

pro vás

Vstup do galerie

image

Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012

Fotografie nadšence pana Klouby z Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012.
Autor fotografií KLOUBA foto

kanál RAJČE idnes

Klouba

Prohlédnout


image

Miluj svůj život 2013

Další umělecké fotografie z nadšeného návštěvníka festivalu Miluj svůj život 2013.
Autor fotografií LUCKY MOUSE

kanál RAJČE idnes

LuckyMouse

Prohlédnout