• icon Festival Miluj svůj život
  • icon Ezotera prodejní výstava
  • icon Noviny Ezotera
image Miluj svůj život Praha

27.-29.10.2017
50. mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů program
image Ezotera Praha

16.9.–17.9.2017
prodejní výstava zdravého životního stylu program
image Informační noviny Ezotera Informace o našich akcích a nových esoterních směrech ke stažení zde

Emoce obvykle dělíme na dobré a špatné. Tato koncepce ale není praktická. Každá emoce má totiž svůj úkol. Kdysi jsem četla knížku Karly McLaren Emoční génius a ta mě naučila, že emoce mají pro nás zprávy. Problém vzniká, když je neposloucháme, protože tím se zacyklí. Jsou jako Fedex. Mají pro vás důležitou zásilku a budou se vracet znovu a znovu a zvonit silněji a silněji, dokud neotevřete. Anebo si budete pro „zásilku“muset jinam (lékař).

S depresí je to podobné. Bereme ji za stigma. Máme-li jí, radši se někam zavřeme, abychom svým stavem nikoho neobtěžovali. Anebo ji maskujeme, potlačujeme nebo překonáváme, protože když jsme v depresi, nejsme přece výkonní ani společenští. Kdo by o nás v takovém stavu stál? Já takto trpěla léta.

Dnes mám své deprese ráda. Často jsou pro mě signál, že se přepracovávám. V takové chvíli mě tělo donutí se zastavit a odpočívat. Pocítím-li depresi, mám možnost se na sebe naladit, přesměrovat způsob myšlení a přehodnotit priority. Deprese také někdy přijde, když se chystáme udělat rozhodnutí, které není v souladu s naší duší a jejím posláním, nebo „znásilňujeme-li“ svou podstatu. Tomu se říká „studená deprese“. V takové chvíli nám deprese přijde napomoc, sebere nám veškerou energii, a tím nám dodá čas a prostor přehodnotit svůj život a svá rozhodnutí.

Abychom tyto zprávy byli schopni vnímat a interpretovat, potřebujeme se napojit na svého vnitřního učitele. Není těžké se to naučit. Základem je vycvičit svou mysl. Já k tomu mám kundalini jógu. Denní osobní praxí (sadhana) každý den mysl usměrňuji a tím se mi dostává vnitřního vedení. Díky němu se teď s vámi můžu podělit o pár konkrétních tipů, jak s depresí pracovat:

1) Jste-li v depresi, neizolujte se. Máte-li depresi a stáhnete-li se do sebe, deprese nezmizí. Naopak se prohloubí. Půjdete-li však mezi lidi, zredukuje se. To neznamená, že s lidmi musíte mluvit, překonávat a přetvařovat se. Stačí jít někam, kde je více lidí pohromadě a jenom s nimi být a energeticky se napojovat.

2) Usmějte se na sebe do zrcadla, usmějte se na někoho, třeba i na někoho úplně cizího. To vám pomůže se dostat ze sebe, zapojit srdce a energie se posune.

3) Deprese je stagnující energie a je třeba ji rozproudit. Jděte si zaběhat, projeďte se na kole, divoce si zatančete, zajděte si na lekci kundalini jógy. Depresi odpovídá určité chemické složení krve. Souvisí s látkami, které produkují naše endokrinní žlázy. Rozproudíte-li krev, chemické složení krve se změní a s ním i váš emoční stav.

4) Vyzkoušejte si 1-minutový dech. Posaďte se pohodlně a několikrát se velmi zhluboka nadechněte a vydechněte. Pak hluboce vydechněte a začněte: nádech na 20 s, zadrž na 20 s a výdech na 20 s. Je-li tento interval pro vás příliš těžký, zkuste 10-10-10 a postupně prodlužujte. Všechny 3 segmenty musí být stejně dlouhé. Provádějte min. 3 minuty. Pak hluboký nádech, výdech a chvíli seďte v klidu.

5) Vyzkoušejte Surya kriju na vnitřní sluníčko: www.kundaliniyoga.blog.cz/0911/surya-kriya. Hodí se zvláště v listopadu.

Berte tyto tipy pouze jako tipy. Deprese může mít různé příčiny a co přesně potřebujete, vám ukáže váš vlastní vnitřní učitel.

Více o kundalini józe, tréninku pro učitele kundalini jógy a o lektorce najdete na www.skolakundalinijogy.cz

Sat nám

Magda Matušková (Guru Sansar Kaur)

Autorka článku bude přednášet na toto a další témata na festivalu Miluj svůj život v Plzni v sobotu 8.7. a v neděli 9.7.2017.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

  • Videa
  • Fotogalerie
  • Externí fotogalerie
image

Reportáž do zpravodajství RT TV

Shrnutí programu prodejní výstavy EZOTERA září 2014 - reportáž do zpravodajstvi televize RT TV CZ.
Reportáž do TV

REGIONALNÍ TELEVIZE CZ

EZOTERA 20.-21.9.2014

Spustit video


image

Reportáž z festivalu Miluj svůj život

Reportérka internetové televize Příznaky transformace Ava Chrtková a její rozsáhlá reportáž z festivalu MSŽ Plzeň 4.-6.7.2014.
Videoreport

Youtube kanál

Příznaky transformace

Spustit video


image

Videopozvánka na akci

Video pozvánka na festival Miluj svůj život 2012.
Shrnutí teze festivalu

Youtube kanál

festival MSŽ

Spustit video

image

festival Miluj svůj život

Fotogalerie z festivalu Miluj svůj život.
foto Ava Chrtková a Jan Salakvarda

mezinárodní festival

duchovních směrů

Vstup do galerie


image

EZOTERA prodejní výstava

Fotogalerie z prodejní výstavy EZOTERA..
Archiv agentury ANO

prodejní výstava

pro vás

Vstup do galerie

image

Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012

Fotografie nadšence pana Klouby z Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012.
Autor fotografií KLOUBA foto

kanál RAJČE idnes

Klouba

Prohlédnout


image

Miluj svůj život 2013

Další umělecké fotografie z nadšeného návštěvníka festivalu Miluj svůj život 2013.
Autor fotografií LUCKY MOUSE

kanál RAJČE idnes

LuckyMouse

Prohlédnout