• icon Festival Miluj svůj život
  • icon Ezotera prodejní výstava
  • icon Noviny Ezotera
image Miluj svůj život Praha

27.-29.10.2017
50. mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů program
image Ezotera Praha

16.9.–17.9.2017
prodejní výstava zdravého životního stylu program
image Informační noviny Ezotera Informace o našich akcích a nových esoterních směrech ke stažení zde

Když jsem poprvé uslyšela slova ČCHI-KUNG, zněla v mých uších velmi exoticky a něčím tajuplným mě vábila a přitahovala. Od lidí, kteří ho praktikovali, jsem zaslechla o úžasném cvičení, které jim mění život. Čas plynul. Až konečně nadešel správný okamžik. Byla to láska na první pocit, protože čchi-kung ve svém těle skutečně ucítíte. Ten pocit z našeho prvního setkání se mi zaryl hluboko pod kůži. Od té doby už mě nikdy neopustil a já mu postupem času zcela propadla. Na doporučení svojí učitelky Michaely Sklářové jsem posléze absolvovala studia ve Škole Živý Čchi-kung a stala se jeho lektorkou.

Čchi-kung uvádí do harmonie tělo, ducha a životní energii člověka, což vyplývá i zvýznamu slov čchi = „životní energie“ a kung =„kultura cvičení“. Čchi-kung jako součást tradiční čínské medicíny má obrovské množství přínosů pro celý organismus, ve všech jeho vrstvách a esencích. Zlepšuje imunitu, podporuje regenerační a samoléčebné schopnosti, omlazuje, zlepšuje držení těla a jeho celkový vzhled, podporuje intuitivní způsob myšlení. Zkrátka propojuje tělo s životodárnou energií ducha.

Toto starodávné energetické cvičení vzniklo jako nástroj čínských vojevůdců pro rychlé navrácení bojeschopnosti armád vyčerpaných dlouhými pochody, nedostatkem spánku a náročnými bitvami. Pomocí jednoduchých pohybových a dechových cvičení rozpohybovalo energii ve všech částech těla prostřednictvím jeho energetických drah = meridiánů.

Většině lidí se za slovy čchi-kung nic nevybaví. Někteří matně tuší, ale obávají se, že je fyzicky náročný či složitý na zapamatování. Další skupina ho zcela zavrhuje jako nudný a bez fyzického přínosu pro jejich tělo. Ve skutečnosti se jedná o velmi jednoduché a snadno zapamatovatelné, o to však efektivnější cvičení. Na první pohled sice poklidné protažení, můžete si ale být jisti, že druhý den se ozvou některé dlouho zapomenuté svaly.

Cvičení probíhá převážně ve stoje, ve volném oblečení, aby nic nebránilo volnému proudění energie. Při cvičení se pozornost zaměřuje vždy na procvičovanou část těla. Kde je vaše pozornost, tam směřuje i energie. Nikdy se nepřemáhá bolest, neboť bolest či nemoc představují zprávy o stagnaci a narušení proudění energie v těle. Postupným a pravidelným cvičením se v těle uvolňují bloky a omezení a vaše tělo se stává pružnějším a také zdravějším. Pro doplnění jsou součástí lekcí i řízené meditace a závěrečná relaxace sloužící k hlubokému uvolnění.

Mnou vyučované sestavy vycházející z taoistického pojetí čchi-kungu:

Osm kusů brokátů / BA DUAN JIN - Sestava s úžasnými zdravotními účinky, při které dochází k posílení všech vnitřních orgánů, protažení páteře a posílení zad, odstranění stresu, únavy a veškerého napětí.

TAI CHI ČCHI-KUNG - Meditace v pohybu - Při této sestavě si vyslechnete a prožijete příběh vyprávěný bílým jeřábem o tom, co je CESTA života. Jak najít správný směr a nechat se unášet jeho proudem. Na své cestě bílý jeřáb překonává překážky, čerpá energii z přírody, učí se z ní, čerpá sílu z hlubin oceánu i širého vesmíru. Na závěr mu síla orla dává křídla rozlétnout se za svým SNEM!

Mým cílem je šířit čchi-kung a jeho klidnou energii mezi lidi zasažené stresem dnešní doby. Ukázat jim, že mohou nalézt zpět svou vnitřní rovnováhu a také nalézt sami sebe.

Monika Šindlerová

Autorka článku bude na toto téma přednášet na festivalu Miluj svůj život v Plzni v pátek 7.7. 2017 v Praktické učebně od 14.00 hod.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

  • Videa
  • Fotogalerie
  • Externí fotogalerie
image

Reportáž do zpravodajství RT TV

Shrnutí programu prodejní výstavy EZOTERA září 2014 - reportáž do zpravodajstvi televize RT TV CZ.
Reportáž do TV

REGIONALNÍ TELEVIZE CZ

EZOTERA 20.-21.9.2014

Spustit video


image

Reportáž z festivalu Miluj svůj život

Reportérka internetové televize Příznaky transformace Ava Chrtková a její rozsáhlá reportáž z festivalu MSŽ Plzeň 4.-6.7.2014.
Videoreport

Youtube kanál

Příznaky transformace

Spustit video


image

Videopozvánka na akci

Video pozvánka na festival Miluj svůj život 2012.
Shrnutí teze festivalu

Youtube kanál

festival MSŽ

Spustit video

image

festival Miluj svůj život

Fotogalerie z festivalu Miluj svůj život.
foto Ava Chrtková a Jan Salakvarda

mezinárodní festival

duchovních směrů

Vstup do galerie


image

EZOTERA prodejní výstava

Fotogalerie z prodejní výstavy EZOTERA..
Archiv agentury ANO

prodejní výstava

pro vás

Vstup do galerie

image

Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012

Fotografie nadšence pana Klouby z Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012.
Autor fotografií KLOUBA foto

kanál RAJČE idnes

Klouba

Prohlédnout


image

Miluj svůj život 2013

Další umělecké fotografie z nadšeného návštěvníka festivalu Miluj svůj život 2013.
Autor fotografií LUCKY MOUSE

kanál RAJČE idnes

LuckyMouse

Prohlédnout