• icon Festival Miluj svůj život
  • icon Ezotera prodejní výstava
  • icon Noviny Ezotera
image Miluj svůj život Praha

16.-18.02.2018
51. mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů program
image Ezotera Praha

25.11.–26.11.2017
prodejní výstava zdravého životního stylu program
image Informační noviny Ezotera Informace o našich akcích a nových esoterních směrech ke stažení zde

Znáte to. Najednou je tu průšvih jako hrom. Nehoda a její následky, nemoc, rozchod, ztráta blízkého člověka nebo smyslu života, rozvod a alimenty na krku, vyhazov z práce nebo nemovitost v exekuci… Mám pokračovat? Kolem lidi, kteří by radili, ale protože většinou ani sami neví, kdo jsou oni sami, odkud a kam jdou a co by měli sami dělat, poradí vám téměř bez výjimky špatně. A s pomocí (opravdovou nezištnou) je to ještě větší bída. „Co s tím teď mám dělat?“ Paralyzuje vás strach a hněv. A „tam nahoře“ vám „neberou telefon“. Bezmocně přihlížíte zkáze všeho, co pro vás doposud mělo nějakou cenu, a jste najednou postaveni před otázku smyslu života.

Už skoro čtyřicet let se zabývám zkoumáním a praktikováním ezoterických metod a byl jsem svědkem „zázračných“ uzdravení, odvrácení exekucí, nebo vyřešených životních situací těch, kteří pochopili, co mají dělat, a dělali to. A také svědkem fatálních pádů těch, kteří ony informace ignorovali. Při poradenství a pomoci lidem používám velmi často tarotové karty. Na to, co to je tarot a k čemu má sloužit, existuje mnoho názorů. Ale i tady nejvíc záleží na vyspělosti, schopnostech a znalostech toho, kdo se jím zabývá a také na způsobu, jak je používán. Od jednoduchého věštění, po interpretace těch nejhlubších souvislostí života. Co je Tarot, plyne už z jeho jména, které, vzniklo sloučením starého egyptského slova Ta-rosh (královská cesta), s přesmyčkou latinského slova rota, česky kolo. Tarot = královsky zvládnutá cesta koloběhem života a smrti ……

Podle zákona existence a tvoření, díky svobodné vůli v systému příčin a následků, ve světě platnosti paradoxu předem dané skutečnosti, kterou lze změnit, tvoříme v každém okamžiku nejen aktuální přítomnost, ale zároveň i nové obrysy budoucích událostí osudu, které plynou směrem k nám. Za ta léta, co se tarotem zabývám - a věřte, že to bylo mnoho tisíc výkladů s velmi vysokým procentem úspěšnosti - si pamatuji jen několik případů, kdy jsem viděl při výkladu v osudu tazatele nezvratnou skutečnost, kterou nelze změnit, zmírnit, nebo se jí vyhnout.

Seriózně použitý tarot je hlavně zrcadlo vašeho života a jeho výpovědi vám mají svítit na cestu. Ve výkladu jeho prostřednictvím hraje velmi zásadní roli nejen osobnost toho, kdo vám jej zprostředkovává, jeho celková odborná a lidská úroveň, ale i jeho schopnost zůstat takříkajíc neutrální a nad věcí, doslova „vypnout sám sebe“ na celou dobu výkladu. Pokud si necháte poradit (byť tarotem) od zlatokopa, egoisty, diletanta, nebo psychopata, jste na cestě do ještě většího průšvihu.

Příliš silná slova? Největší „hnůj“, kterého jsem v ezoterice potkal, měl na sugestivních webových stránkách předlouhý seznam získaných certifikátů, zasvěcení a osvědčení a inzeroval léčbu a pomoc tolika duchovními metodami, že by se z toho neznalý „posadil na zadek“. Prakticky to ale byl (a na té diagnóze trvám) sadistický paranoidní psychopat. Zvrácený ničema a zloděj snažící se okrást a pomocí magie, hypnotických a jiných metod ovládnout, učinit „vyhlédnutou oběť“ na sobě závislou. Smrtelnou chorobu, kterou měl léčit, se naopak pokoušel zneužít jako nástroj vydírání, aby mohl finančně a sadisticky ukájet své zvrácené ego. A protože provozoval de facto černou magii (která funguje, bez ohledu na to, co si o ní myslí skeptik) a měl k ruce vykutálenou kolegyni (o níž jsem přesvědčen, že to celé organizovala) stačil napáchat mnoho zla. Dejte si pozor, komu se vydáváte všanc!

Pochopit, co se to vlastně děje a jakou roli v tom hraju, a co s tím mám dělat, je základ jak se se situací vypořádat. Vždycky je naděje, vždycky je řešení, vždycky je cesta. Jenom je potřeba oddělit zrno skutečných informací od nesmyslů a bludů, najít skutečnou příčinu a vykročit za vyřešením, jako by šlo o život. Protože o něj jde.

Karel Vebr

Autor článku bude na toto téma přednášet na festivalu Miluj svůj život v Plzni v sobotu 8.7.2017 v Učebně D od 16.00 hod. Další přednášku na téma Umění psychické obrany bude mít v pátek 7.7.2017 v Učebně E od 18.00 hod.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

  • Videa
  • Fotogalerie
  • Externí fotogalerie
image

Reportáž do zpravodajství RT TV

Shrnutí programu prodejní výstavy EZOTERA září 2014 - reportáž do zpravodajstvi televize RT TV CZ.
Reportáž do TV

REGIONALNÍ TELEVIZE CZ

EZOTERA 20.-21.9.2014

Spustit video


image

Reportáž z festivalu Miluj svůj život

Reportérka internetové televize Příznaky transformace Ava Chrtková a její rozsáhlá reportáž z festivalu MSŽ Plzeň 4.-6.7.2014.
Videoreport

Youtube kanál

Příznaky transformace

Spustit video


image

Videopozvánka na akci

Video pozvánka na festival Miluj svůj život 2012.
Shrnutí teze festivalu

Youtube kanál

festival MSŽ

Spustit video

image

festival Miluj svůj život

Fotogalerie z festivalu Miluj svůj život.
foto Ava Chrtková a Jan Salakvarda

mezinárodní festival

duchovních směrů

Vstup do galerie


image

EZOTERA prodejní výstava

Fotogalerie z prodejní výstavy EZOTERA..
Archiv agentury ANO

prodejní výstava

pro vás

Vstup do galerie

image

Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012

Fotografie nadšence pana Klouby z Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012.
Autor fotografií KLOUBA foto

kanál RAJČE idnes

Klouba

Prohlédnout


image

Miluj svůj život 2013

Další umělecké fotografie z nadšeného návštěvníka festivalu Miluj svůj život 2013.
Autor fotografií LUCKY MOUSE

kanál RAJČE idnes

LuckyMouse

Prohlédnout