• icon Festival Miluj svůj život
  • icon Ezotera prodejní výstava
  • icon Noviny Ezotera
image Miluj svůj život Praha

27.-29.10.2017
50. mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů program
image Ezotera Praha

16.9.–17.9.2017
prodejní výstava zdravého životního stylu program
image Informační noviny Ezotera Informace o našich akcích a nových esoterních směrech ke stažení zde

Řešíme svou duchovnost a spiritualitu různými metodami a postupy. Navštěvujeme různé semináře, kurzy, přednášky, meditujeme anebo spolu diskutujeme, jak být duchovní. Ať vědomě či nevědomě probíráme ve své mysli duchovnost a spiritualitu každý den. Tato potřeba duchovnosti a spirituality je výsledkem naší hluboké touhy po splynutí s Univerzem. Hledáme a nacházíme, ztrácíme se a znovu se nalézáme v kontextu všedního dne, našeho života a našich vztahů.

Ale my každý den žijeme tady na Zemi, jsme hmotní a každý den hmotu používáme. Každý člověk každý den používá hmotu. Ale jsme s ní vyrovnáni? A jsme srovnáni s její funkcí? Jsme srovnáni s funkcí peněz? Opravdu? Jaký je náš názor na peníze? Máme je rádi, nebo je bereme jako nutné zlo? Bereme je jako něco nepatřičného, co nás vlastně v konečném důsledku omezuje nebo obtěžuje? Na otázku, co to vlastně jsou peníze a co pro nás znamenají, je velmi těžké odpovědět. Každý z nás jsme vyrostli v jiném sociálním kontextu, v jiné rodině, navštěvovali jsme různé školy, žili jsme v různých městech, v různých společenstvích. Neseme si své myšlenkové a citové nadstavení z původní rodiny - tedy té, ve které jsme vyrůstali. Máme svou vlastní definici peněz a každý má svou vlastní definici hojnosti. Pro každého je to jiné. Někdo považuje hojnost za přirozenou součást života, někdo ne. Někdo peníze miluje, někdo je nenávidí, někdo se hojnosti a peněz bojí. Každý vidíme peníze a hojnost z jiného úhlu pohledu, ze svého úhlu pohledu.

Když začneme na sobě duchovně pracovat, mnohdy sebe sama uvrhneme do pasti svých myšlenek, předsudků a pravidel, které se vážou k penězům. Najednou se nám mohou zdát nepotřebné, neduchovní, špinavé (a já chci být „čistý a duchovní“!) anebo taky nedůležité. To může přinášet mnohé existenční problémy. Nemáme kde bydlet, nemáme na dovolenou, nemáme na alimenty, nemůžeme si pak tedy dovolit prožívat svůj život v jeho plnosti a kráse. Něco nám „chybí ke štěstí“. Pak trpíme závistí k těm, co „mají“ a trpíme nemožností si něco dopřát. A nemusíme to ani vnímat ani vidět. Můžeme zahořknout a trpět nedostatkem něčeho. Jakým nedostatkem trpíš, dosaď si vážený čtenáři sám. Já to nevím, nejsem Ty. Toto je osobní každého z nás. Může to být nedostatek v oblasti peněz, hojnosti práce, hojnosti vztahů, ve své podstatě to může být cokoli. Každý den žijeme tady na zemi svůj život ve hmotě. Musíme tedy o ní uvažovat, ono to jinak nejde. Je to náš pracovní nástroj k tvorbě našeho života.

Jsem přesvědčen, že jsme tu, abychom tvořili svůj život. To co, máme kolem sebe, si lidstvo nějak vytvořilo. Nevzniklo „to tak nějak náhodou“. Domy, auta, práci, společnost, politiku, peníze, počítače, vztahy…. Tvorba je vlastně postupným procesem myšlenky, slova, činu. Závisí jen a jen na nás, jak přistupujeme k tvorbě. Jsme pasivní nebo jsme aktivní? Naše pravidla určují, jaký je a bude náš život. Jaké máme vlastně v hlavě pravidla o tvorbě a tvořivosti? Můžeme svobodně tvořit svou hojnost a finanční zabezpečení nebo jsme jen konzumenti toho, co je nám předkládáno? Tvorba vyžaduje úsilí, a to občas bolí. A odvahu. Je pohodlné trpět a svádět vše na ostatní. Proto mu mnozí lidé dávají přednost před tvorbou. Tvorba je riziko, že nás druzí odsoudí a ne každý je ochoten nechat se odsoudit. Tvořte, není co ztratit. Hojnost je stav naší mysli. Duchovnost, spiritualita a tvorba jsou také stavy mysli. Přirozeně k nám náleží, jsou součástí naší osobnosti, jsou to části naší mysli, a proto je nemůžeme oddělovat. Tak jako nemůžeme oddělovat život a peníze, život a čas, který je nám tu každému vyměřen.

Jaký máš milý čtenáři vlastně vztah k penězům a hojnosti? A co to pro Tebe znamená? Peníze a hojnost pomáhají na duchovní cestě. Před časem jsem potkal svého známého, který žil nějakou dobu v Číně a cvičil tam Tai Či. Při odjezdu dával klášteru peněžní dar. Mistr, který peníze přijímal, se ho zeptal: „Jaký máš vztah k penězům?“ Přítel odvětil: „Duchovní.“ Mistr se usmál a řekl: „Tak to jsi s duchovností ještě ani nezačal.“ Osobně jsem rád, že jsem toho přítele potkal, otevřel mi oči.

 

Antonín Konvička

 

Autor článku bude přednášet na toto téma na festivalu Miluj svůj život v Plzni v neděli 9.7.2017 v Praktické učebně od 11.00 hod.

 

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

  • Videa
  • Fotogalerie
  • Externí fotogalerie
image

Reportáž do zpravodajství RT TV

Shrnutí programu prodejní výstavy EZOTERA září 2014 - reportáž do zpravodajstvi televize RT TV CZ.
Reportáž do TV

REGIONALNÍ TELEVIZE CZ

EZOTERA 20.-21.9.2014

Spustit video


image

Reportáž z festivalu Miluj svůj život

Reportérka internetové televize Příznaky transformace Ava Chrtková a její rozsáhlá reportáž z festivalu MSŽ Plzeň 4.-6.7.2014.
Videoreport

Youtube kanál

Příznaky transformace

Spustit video


image

Videopozvánka na akci

Video pozvánka na festival Miluj svůj život 2012.
Shrnutí teze festivalu

Youtube kanál

festival MSŽ

Spustit video

image

festival Miluj svůj život

Fotogalerie z festivalu Miluj svůj život.
foto Ava Chrtková a Jan Salakvarda

mezinárodní festival

duchovních směrů

Vstup do galerie


image

EZOTERA prodejní výstava

Fotogalerie z prodejní výstavy EZOTERA..
Archiv agentury ANO

prodejní výstava

pro vás

Vstup do galerie

image

Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012

Fotografie nadšence pana Klouby z Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012.
Autor fotografií KLOUBA foto

kanál RAJČE idnes

Klouba

Prohlédnout


image

Miluj svůj život 2013

Další umělecké fotografie z nadšeného návštěvníka festivalu Miluj svůj život 2013.
Autor fotografií LUCKY MOUSE

kanál RAJČE idnes

LuckyMouse

Prohlédnout