• icon Festival Miluj svůj život
  • icon Ezotera prodejní výstava
  • icon Noviny Ezotera
image Miluj svůj život Praha

27.-29.10.2017
50. mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů program
image Ezotera Praha

16.9.–17.9.2017
prodejní výstava zdravého životního stylu program
image Informační noviny Ezotera Informace o našich akcích a nových esoterních směrech ke stažení zde

Dnes už je většině lidem všeobecně známé, že jak a co jíme, tak i žijeme a vypadáme. Na stravování nezávisí jen náš zdravotní stav, ale rozhodně i délka našeho života.

Stravování, které se řídí pouze počtem kalorií, je z fyziologického hlediska nesprávné. Důležitým faktem ve stravování není počet kalorií zkonzumovaného jídla, ale to, kolik energie vznikne v těle při jeho trávení. Například potraviny rostlinného původu mají sice méně kalorií, ale naše tělo při jejich zpracování získá více energie. Organismus se cítí lehčeji než po konzumaci masa, které je těžce stravitelné a jeho trávení trvá dlouho. Maso především stimuluje nervovou soustavu. Zvířecí tuk obsahuje xantin a ten v mozku produkuje produkt podobný morfinu, čili funguje na principu narkotického účinku. Maso nám chutná, ale po jeho konzumaci se nám chce spíše odpočívat, než se vrhat do práce. Maso by se mělo jíst střídmě, pokud vůbec, a nejlépe z biochovu.

Zrovna tak mléko a mléčné výrobky nám nepřinášejí jen užitek, ale jíme je spíše pro požitek, aniž bychom si to uvědomovali. Mléko obsahuje kasein. Struktura jeho molekul se podobá molekulám opiátů a vzniká nám závislost. Mléčné výrobky konzumované ve větší míře náš organismus zatěžují a především zahleňují. Nejlépe stravitelné jsou zakysané mléčné výrobky, čerstvá šlehačka a máslo.

Dalšími potravinami, které nám příliš neprospívají, jsou potraviny obsahující glutein (lepek), což je hlavně bílá pšeničná mouka a výrobky z ní zhotovené. Lepek vytváří též závislost - i jeho molekuly jsou podobné těm opiátovým. Navíc už v názvu nám hlásá, že lepí. Ano, je schopen zalepit sliznici tenkého střeva, a tím zabránit vstřebávání živin. Dnes se dává bílá pšeničná mouka skoro do všech výrobků jako výplň, zejména do sladkostí, ale i různých müsli tyčinek apod. Jistě mnozí už slyšeli o celiakii. Lidé, kteří mají celiakii, jsou na lepek silně alergičtí a mají po něm „zalepené“ tenké střevo, které nepropouští živiny z tráveného jídla, či jen minimálně.

Mezi „bílé jedy“ patří i bílý rafinovaný cukr a rafinovaná sůl. To znamená, že obě tyto potraviny jsou upraveny průmyslově, chemickou cestou.

Rafinovaný cukr, zvaný „rychlý“ cukr, má vysoký glykemický index, který způsobuje vysokou hladinu cukru v krvi a ta způsobuje glukotoxicitu. Tzn., že pokud je glukózy v krvi moc, tak působí toxicky. Glukóza se v takovém případě váže na bílkoviny, a tím je poškozuje. Rychlé cukry jíme denně skoro pořád, nachází se ve všem. Přírodní cukr zvaný též „chráněný cukr“ má molekuly cukru v obalu celulózy a tělo tento obal musí postupně zpracovat a rozložit. Děje se to postupně oproti rychlému cukru, kde se obal při průmyslovém zpracování otevře násilím a obsah cukru putuje okamžitě do krve. Hladina cukru po jídle tak prudce stoupá. To je hlavní problém u všech rafinovaných cukrů.

Rafinovaná sůl, vyrobená průmyslovou cestou a konzumovaná ve větším množství, zatěžuje a poškozuje zejména naše ledviny. Např. solené brambůrky obsahují speciálně upravenou, jemně nadrcenou sůl, která útočí na naše chuťové pohárky a my nejsme schopni odolat a přestat. Sůl se dnes přidává rovněž do všech průmyslově zhotovených potravin jako dochucovadlo. Proto jsme tak zvaně přesolení.

Společné výše zmíněným potravinám je velké množství, které denně konzumujeme. To zatěžuje naši trávicí soustavu, dehydratuje naši pokožku a vede to k našemu předčasnému stárnutí. Navíc nám vzniká závislost na těchto potravinách. Pamatujte si: Člověk, závislý na jídle, není svobodný!“

 

Mgr. Dagmar Schlecková

 

Autorka článku bude přednášet na toto téma na prodejní výstavě Ezotera v Praze v neděli 21.5.2017 v Učebně A od 13.00 hod.

 

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

  • Videa
  • Fotogalerie
  • Externí fotogalerie
image

Reportáž do zpravodajství RT TV

Shrnutí programu prodejní výstavy EZOTERA září 2014 - reportáž do zpravodajstvi televize RT TV CZ.
Reportáž do TV

REGIONALNÍ TELEVIZE CZ

EZOTERA 20.-21.9.2014

Spustit video


image

Reportáž z festivalu Miluj svůj život

Reportérka internetové televize Příznaky transformace Ava Chrtková a její rozsáhlá reportáž z festivalu MSŽ Plzeň 4.-6.7.2014.
Videoreport

Youtube kanál

Příznaky transformace

Spustit video


image

Videopozvánka na akci

Video pozvánka na festival Miluj svůj život 2012.
Shrnutí teze festivalu

Youtube kanál

festival MSŽ

Spustit video

image

festival Miluj svůj život

Fotogalerie z festivalu Miluj svůj život.
foto Ava Chrtková a Jan Salakvarda

mezinárodní festival

duchovních směrů

Vstup do galerie


image

EZOTERA prodejní výstava

Fotogalerie z prodejní výstavy EZOTERA..
Archiv agentury ANO

prodejní výstava

pro vás

Vstup do galerie

image

Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012

Fotografie nadšence pana Klouby z Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012.
Autor fotografií KLOUBA foto

kanál RAJČE idnes

Klouba

Prohlédnout


image

Miluj svůj život 2013

Další umělecké fotografie z nadšeného návštěvníka festivalu Miluj svůj život 2013.
Autor fotografií LUCKY MOUSE

kanál RAJČE idnes

LuckyMouse

Prohlédnout