• icon Festival Miluj svůj život
  • icon Ezotera prodejní výstava
  • icon Noviny Ezotera
image Miluj svůj život Praha

27.-29.10.2017
50. mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů program
image Ezotera Praha

16.9.–17.9.2017
prodejní výstava zdravého životního stylu program
image Informační noviny Ezotera Informace o našich akcích a nových esoterních směrech ke stažení zde

Pozorujeme-li přírodu, uvidíme všude rytmické střídání dne a noci, léta a zimy, vzniku a zániku, života a smrti. Všichni jsme součástí přírody a cyklické dění nalézáme i ve svém těle. Významnou úlohu sehrává světlo, tedy střídání dne a noci, které má nejvýraznější vliv na chod našeho organismu, tedy biologických hodin. Naše biologické hodiny neřídí jen bdělost a spánek či vzestup a pokles výkonnosti během dne, ale ovlivňují i aktivitu orgánů našeho těla v průběhu 24 hodin. Podle tradičních představ proudí životní energie po přesně vymezených drahách - meridiánech. Jsou to jakési kanály, které probíhají uvnitř těla a tvoří logicky propojenou síť, v níž proudí energie od orgánu k orgánu.

Hlavních meridiánů je v těle dvanáct, energie jimi projde za 24 hodin a ke každé dvouhodině je přiřazen jeden orgán. V tzv. orgánových hodinách je vyjádřena skutečnost, že člověk žije z hodiny na hodinu a stav jeho organismu se během dne mění. Tělesné orgány dosahují v určitou denní dobu svého vrcholu, kdy mají nejvyšší metabolickou a detoxikační aktivitu a jako protipól existuje i důležitá klidová fáze každého orgánu. Některé aktivity převažují přes den, jiné v noci. Ve dne zpravidla dochází k opotřebování orgánů a rozpadu buněk, v noci převažují procesy zajišťující obnovu tkání a regeneraci.

Také zdravotní potíže v mnoha případech odrážejí 24hodinový biologický rytmus a v určitou dobu dochází častěji k některým projevům nemoci. Nahlédneme-li do lékařských statistik, zjistíme, že doba návštěv pacientů u lékaře s určitými zdravotními problémy kopíruje téměř přesně orgánové hodiny, např. žlučníkové záchvaty jsou nejčastější v noci, srdeční záchvaty pak kolem poledne. Bylo zjištěno, že i účinek léků ovlivňuje doba, kdy se podávají. Užívání léků by mělo být sladěno s „orgánovou hodinou“, tedy dobou funkce příslušného orgánu. Jen tak dosáhneme maximálního účinku při minimální dávce léku. Tak lze nejefektivněji léčit třeba nemoci plic v časných ranních hodinách, onemocnění srdce kolem poledne apod.

Většina z nás, v případě zdravotních problémů, vyhledá klasickou léčbu, která nevyžaduje aktivní spolupráci pacienta. Přitom žít v harmonii s přírodními principy není tak těžké, jak se zdá, od nás to vyžaduje věnovat větší pozornost tomu, co nám tělo říká a respektovat vnitřní biologické hodiny. Chcete-li udělat něco pro svoje zdraví, nebo jste-li nemocní a hledáte vhodnou léčbu či pomoc, zkuste do svého života začadit principy biologických hodin. Být v souladu s biologickými hodinami, tedy s přirozeným rytmem svého těla a procesy, které během celého dne v našem těle probíhají, je důležitým předpokladem dobrého zdravotního stavu, výkonnosti a životní pohody.

 

Ing. Jarmila Mandžuková

 

Autorka článku bude přednášet na toto téma na výstavě Ezotera v Praze v neděli 21.5.2017 v Učebně B od 14.00 hod. a dále také na festivalu Miluj svůj život v Plzni v neděli 9.7.2017 v Učebně C od 11.00 hod.

 

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

  • Videa
  • Fotogalerie
  • Externí fotogalerie
image

Reportáž do zpravodajství RT TV

Shrnutí programu prodejní výstavy EZOTERA září 2014 - reportáž do zpravodajstvi televize RT TV CZ.
Reportáž do TV

REGIONALNÍ TELEVIZE CZ

EZOTERA 20.-21.9.2014

Spustit video


image

Reportáž z festivalu Miluj svůj život

Reportérka internetové televize Příznaky transformace Ava Chrtková a její rozsáhlá reportáž z festivalu MSŽ Plzeň 4.-6.7.2014.
Videoreport

Youtube kanál

Příznaky transformace

Spustit video


image

Videopozvánka na akci

Video pozvánka na festival Miluj svůj život 2012.
Shrnutí teze festivalu

Youtube kanál

festival MSŽ

Spustit video

image

festival Miluj svůj život

Fotogalerie z festivalu Miluj svůj život.
foto Ava Chrtková a Jan Salakvarda

mezinárodní festival

duchovních směrů

Vstup do galerie


image

EZOTERA prodejní výstava

Fotogalerie z prodejní výstavy EZOTERA..
Archiv agentury ANO

prodejní výstava

pro vás

Vstup do galerie

image

Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012

Fotografie nadšence pana Klouby z Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012.
Autor fotografií KLOUBA foto

kanál RAJČE idnes

Klouba

Prohlédnout


image

Miluj svůj život 2013

Další umělecké fotografie z nadšeného návštěvníka festivalu Miluj svůj život 2013.
Autor fotografií LUCKY MOUSE

kanál RAJČE idnes

LuckyMouse

Prohlédnout